dust8

Je hermelín jeden z těch zdravějších sýrů, či naopak?

Nejlepší odpověď
annas

I sýry s ušlechtilou plísní mají svá negativa.

Moho být pro člověka přínosem, ale je potřeba se jimi nepřejídat. Nejíst plísňové sýry v těhotenství a nenabízet tuto potravinu malým dětem!

Negativní účinky na lidské zdraví:

  • některé druhy sýrů mohou vyvolávat alergické reakce
  • plísňové sýry by neměly jíst těhotné ženy (a malé děti) zejména kvůli mykotoxinům
  • mykotoxiny zatěžují játra a ledviny, jejich množství by mělo být nepatrné (proto se jedná o tzv. ušlechtilé plísně)
  • některé bakterie si mohou vypěstovat rezistenci proti sýrovým plísním
  • plísňové sýry obsahují velké množství soli = zátěž pro lidský organismus (ledviny), vliv na zvýšení krevního tlaku apod."

https://www.blo­govnik.cz/plis­nove-syry-jist-ci-nejist-201602231700.php

Další odpovědi
elkon

Sýry obecně nejsou ve zdravé výživě žádné terno. Je to pouze marketingový tah.

Kepler

Myslím, že ano, jen je trošku dražší. Ale není nad romadůr a syrečky!

marci1

Pokud pomineme, že je hermelín příliš „tučný“, jeho konzumace podporuje vznik mykóz a kvasinek. Vyhýbat by se mu měly zvláště těhotné ženy a děti.