Je gravitace omezená, nebo unese všechno?

Pokud si představím že Země visí „kdesi“ ve vesmíru aniž by byla přivázaná k něčemu… Kolik Kg tedy dokáže gravitace podržet?

Nejlepší odpověď
Syd

Ano, síla gravitace je omezená. Země nikde nevisí, ale udržuje se v pohybu kolem Slunce díky jeho přitažlivosti (Je tedy -jaks to nazval – „přivázaná“ ke Slunci, kdyby se zastavila, spadne do něj). Jelikož je Země mnohokrát menší než Slunce (ono vlastně nejde ani tak o velikost, nýbrž hmotnost), přitahuje ono nás a ne naopak. Když těsně kolem Země letí malý asteroid, zemská gravitace ho přitáhne do atmosféry. Kdyby se ovšem k Zemi přiblížilo nějaké obří těleso (větší než Země), jehož gravitace by byla dostatečně silná na to, aby vychýlila Zemi ze své osy kolem Slunce, pak by právě jeho gravitace přitáhla zase nás k němu a s největší pravděpodobností bysme do něj narazili.
Kolik kg dokáže Země přitáhnout nedokážu říct, ovšem určit, kdy něco přitahujeme my a kdy ono nás neni tak jednoznačný rozlišti. Například Měsíc: Jednak obíhá kolem Země – přitahujeme tudíž my jej; jednak ale působí jeho gravitace na Zemi – způsobuje příliv a odliv a ještě nějak (nevim jak přesně, avšak vim že důležitě 😁 ) ovlivňuje otáčení Země kolem své osy (tzn. jako káča – abys to neplet s obíháním Slunce), myslim že nás zpomaluje, kdyby nebyl tak by se možná den zkracoval, nebo bysme nabrali vysokou rychlost a odlítli někam do pryč nebo naopak moc blízko Slunce – ale to jsem si už tak trochu domyslela

Další odpovědi
rosinka

Blbost prý nadnáší, navzdory gravitaci …:)

slad08

Všechny tělesa na sebe navzájem působí gravitační silou.
Jak se Vesmír postupem času rozpíná do všech stran, tak tělesa se od sebe oddalují a jednou nastane moment, kdy tělesa budou, tak daleko od sebe, že bude poražená i samotná gravitace.

lexx

Země má svou osu, mírně nakloněnou a připevněnou ke stojanu který je na stole. Co je tu nepochopitelného ?