Je glykogen karbohydrát?

Karbohydráty jsou jinými slovy se stejným významem sacharidy? Pokud ano, glykogen je sacharid, lze ho nazvat karbohydrátem?

Nejlepší odpověď
annas

Jde o starší chybný název.
Sacharidy – uhlo/karbohydráty nebo také uhlovodany.

Když je glykogen sacharid, tak je také postaru karbo/uhlohydrát.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sacharidy

Další odpovědi
Kepler

Karbohydráty, či otrockým překladem uhlovodany je staré a naprosto nesprávné označení cukrů. Glykogen je polysacharid, tak by se snad při zavření obou očí dal označit jako karbohydrát, ale chemik by v hrobě rotoval jako turbína.