Avatar uživatele
123696321

Je Gedichte od Friedricha Schillera soupis básní?

Mám doma malou knížku Gedichte od Friedricha Schillera. Je tato knížečka soupis básní či nikoliv?
Doplňuji:
Nebojte, knížku jsem otevřela. Avšak ta moje je stará 150 let a psaná nejen kompletně v němčině, ale hlavně ve švabachu. Nevěděla jsem jestli to jsou balady nebo jiné věci, které vypadají jako básničky.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Agneta před 3377 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

K doplnění otázky.

Balada je také báseň, co jsou jiné věci, které vypadají jako básničky"? Když jsou "ty věci"ve verších, jsou to básně. Zřejmě půjde o výbor z Sch. lyrických básní.

Neprobírali jste ve škole F. Sch., německého básníka a dramatika? Psal lyrickou poezii, ale koncem 18. a začátkem 19. století psal i balady.

Které básně jsou ve sbírce, zjistíte jen tak, když se je pokusíte přečist a přeložit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Agneta

Takže je v němčině…ano jedná se ale pravděpodobně o výběr, a né o soupis:D
Doplňuji:
http://www.zge­dichte.de/gedicht_lis­te.php?dicht_I­D=108

Upravil/a: Agneta

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Kelt

Já tu knížku mám taky. Gedichte jsou básně. Za druhé básně mají určitou grafickou formu na rozdíl od prózy. Schiller byl básník. To jsi tu knihu ještě neotevřela, že se na to ptáš?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ivzez

Není.
Soupis by byl jenom seznam básní.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Ad Doplněna: Já mám švabachem psaný kapesní CZ-DE/DE-CZ slovníček. Protože jsem kdysi jiný neměl k dispozici, byl jsem nucen se tím švabachem prolouskat. Zkus toho Schillera číst a uvidíš, že za týden ti to půjde už velmi obstojně, mi dělal problém kromě několika málo velkých písmen akorát rozeznat malé s od f.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Agneta

V mém soupisu je 190 básní, to by se do „knížečky“ nevešlo :D

před 3377 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Agneta

„Švabach“ byl zrušen až v r. 1941. Velmi těžko čitelný je teprve psaný švabach, dá se to ale naučit, resp. patří to „do(privátní)výuky“ i nás „domácích profesorek“ němčiny 🙂

před 3377 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek