Je Gedichte od Friedricha Schillera soupis básní?

Mám doma malou knížku Gedichte od Friedricha Schillera. Je tato knížečka soupis básní či nikoliv?
Doplňuji:
Nebojte, knížku jsem otevřela. Avšak ta moje je stará 150 let a psaná nejen kompletně v němčině, ale hlavně ve švabachu. Nevěděla jsem jestli to jsou balady nebo jiné věci, které vypadají jako básničky.

Nejlepší odpověď
annas

K doplnění otázky.

Balada je také báseň, co jsou jiné věci, které vypadají jako básničky"? Když jsou "ty věci"ve verších, jsou to básně. Zřejmě půjde o výbor z Sch. lyrických básní.

Neprobírali jste ve škole F. Sch., německého básníka a dramatika? Psal lyrickou poezii, ale koncem 18. a začátkem 19. století psal i balady.

Které básně jsou ve sbírce, zjistíte jen tak, když se je pokusíte přečist a přeložit.

Další odpovědi
Agneta

Takže je v němčině…ano jedná se ale pravděpodobně o výběr, a né o soupis:D
Doplňuji:
http://www.zge­dichte.de/gedicht_lis­te.php?dicht_I­D=108

Kelt

Já tu knížku mám taky. Gedichte jsou básně. Za druhé básně mají určitou grafickou formu na rozdíl od prózy. Schiller byl básník. To jsi tu knihu ještě neotevřela, že se na to ptáš?

ivzez

Není.
Soupis by byl jenom seznam básní.

cochee

Ad Doplněna: Já mám švabachem psaný kapesní CZ-DE/DE-CZ slovníček. Protože jsem kdysi jiný neměl k dispozici, byl jsem nucen se tím švabachem prolouskat. Zkus toho Schillera číst a uvidíš, že za týden ti to půjde už velmi obstojně, mi dělal problém kromě několika málo velkých písmen akorát rozeznat malé s od f.

Agneta

V mém soupisu je 190 básní, to by se do „knížečky“ nevešlo :D

Agneta

„Švabach“ byl zrušen až v r. 1941. Velmi těžko čitelný je teprve psaný švabach, dá se to ale naučit, resp. patří to „do(privátní)výuky“ i nás „domácích profesorek“ němčiny 🙂