zjentek

Je GDPR čistě evropské nařízení, anebo sahá někam za hranice Evropy?

Třeba pokud nám v Androidu chybí příslušné API pro nahrávání hovorů, a tudíž nám tady žádná appka pro nahrávání hovorů na Androidu ani nepoběží, tak to platí jen u mobilů pro evropský trh? Někde v „poloevropě“ (já nevím, třeba ve Švýcarsku) pak nahrávání hovorů v Androidu mají?

Nejlepší odpověď
Arne1

GDPR bohužel dělá bordel po celém světě. Mne třebas tíží, že Groundspeak (tj geocaching.com) silně omezil komfort uživatelů na celém světě právě s poukazem na GDPR.

Další odpovědi
Bobek 2

Tzv. GDPR je nařízení Evropského parlamentu a Rady. Tj. platí jen pro státy Evropské unie. Tedy otázka zřejmě zní, jestli je členem EU i nějaká země, jejíž území zasahuje mimo Evropu.

Ale teoreticky by zřejmě bylo možné, že by si nějaký stát, který není členem EU, sám sobě nařídil, že se tou směrnicí bude v nějaké míře řídit taky. Ale pod jurisdikci orgánů EU tím rozhodně nespadne.

Kryšpín

Zavolejte na 00800 67891011

Ametyst

Jak píše Arne: děla to bordel po celém světě. Z kanadského webu mi s velkou omluvou napsali, ze dokud se v EU nezmeni pravidla GDPR, nemohu ten web otevřít.

anonym

API možná chybí ale na svém XIAOMI MI 9T PRO telefonu rozhodně možnost nahrávání hovorů i tak dostupnou mám, takže … to asi nebude tak horké. Je to oficiální dovoz XIAOMI do evropy, žádný šedý dovoz, přesto je možnost nahrávání hovoru přímo součástí telefonní aplikace prostředí MIUI.

anonym

podle diskusí to vypadá že všechny telefony od xiaomi schopnost nahrávat hovory mají bez ohledu na api androida. Není to případ jen jednoho modelu. A to včetně telefonů které jsou v nabídce nyní.

zjentek

Ne, žádná zřejmě. Otázka zní přesně, jak zní. Někdy je taky dobré číst i podotázky. I když taky kolikrát odpovím, na co chci já, „bo to je easy, moderní a bez roboty“.