Speed77

Je frontman vždy hlavním zpěvákem a leadrem skupiny?

Nenapadá mě příklad, kdy by frontman nebyl hlavním zpěvákem i leadrem celé skupiny (ne však vždy zakladatelem).

Nejlepší odpověď
seraphico

Jak už slovo „frontman“ napovídá, jde o člověka, který je v popředí kapely. Čili frontman je většinou i leadrem. Frontmanem opravdu bývá hlavní zpěvák (angl. lead vocalist), proto leader (hlavní/vůdčí postava). Samozřejmě jsou i výjimky. Zejména u těch, co kapelu založili:

Angus Young (AC/DC)
Radim Hladík (Blue Effect)
Eddie Van Halen (Van Halen)

=============­===========

Teď mě napadla jedna kapela, která se tomu trochu vymyká. Metallica. James Hetfield, Lars Ulrich i Kirk Hammett jsou frontmani kapely, ale Lars Ulrich má rozhodující slovo, když dojde na lámání chleba.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.