Je film Masaryk dobrou vizitkou presidentova života?

Nejlepší odpověď
aliendrone

A kterého prezidenta máš na mysli? T.G.M. nebo Beneše? Ve filmu se vyskytují oba. Film samotný je totiž o Janu Masarykovi a ten prezidentem nikdy nebyl.

Další odpovědi
Drap

Jak pro koho. Záleží na úhlu pohledu.

Kepler

Já jsem ten film neviděl, ale jestli je dobrou vizitkou nebo ne, je plně v rukách tvůrců filmu. A taky na tom, jak kdo ten film přijme.

led

Nie, je to ukážka pohľadu tvorcov a zadávateľov filmu na dobu, v ktorej Ján Masaryk žil a pôsobil a pravdepodobnú príčinu jeho smrti (nie následok, tj.pád z okna a to, čo k tomuto pádu viedlo). Po zhliadnutí filmu okrem obdivovania výkonov hercov a tvorcov filmu, môžme sa zamyslieť nad dobou a jej odkazom pre súčasnosť.
Skutočný život vrcholového politika, jeho súkromie a tie neverejné myšlienky… to je len umelecká fikcia na základe útržkov informácií zo skutočného života prezidenta mimo verejnosti

Klaproth

Tys to neviděl, že? Ten film je o Janu Masarykovi.