RyuzakiKate

Je Fifty Shades Of Grey neboli Padesát odstínů šedi opravdu tak úžasné dílo?

Všude čtu, jaký je to bestseller a nadchnul čtenáře (ženy) po celém světě. Četli jste to už někdo? Stojí to vážně za to, nebo to jsou jen další eroticko-romantické béčkové slinty?
V Psychologii Dnes o tom byl nějak nedávno článek a prý se kvůli tomu začalo i hodně lidí rozcházet a že každá žena by chtěla takového muže jako je v knížce aspoň jednou za život potkat…

Nejlepší odpověď
Lucijej

Hodnocení khihy čtenáři: (celkově kolem 65%)
http://www.da­tabazeknih.cz/kni­hy/fifty-shades-padesat-odstinu-sedi-134069
http://www.cbdb­.cz/kniha-69461-padesat-odstinu-sedi-fifty-shades-of-grey

Další odpovědi
Damiana

Pokud vím, tak Padesát odstínů… je trilogie. Nakoukla jsem, pochopitelně, ale podle mne je to slátanina ve stylu příběhů z Bravíčka pro starší a pokročilé. Sama autorka E. L. James ostatně přiznala, že v knize je zosobnění jejích představ, které se jí v jejím (podle ní asi nudném životě) nikdy nesplnily…
http://www.ulo­zisko.sk/obraz­ky/595809/ima­ge.jpg
Není to nic neobvyklého, je to výborný marketingový tah a spousta žen se v tom díle najde. V době, která se hemží metrosexuály, šampony nebo naopak velkými neotesanci a hrubiány, je to sázka na jistotu.
Cílovka je jasná – ženy v domácnosti, na mateřské, opuštěné nebo naopak v dlouhodobém (ale nudném) vztahu… Poměrně neškodný příběh ale dokáže s psychikou nespokojené (nebo neuspokojené), či v nějakém případě nešťastné ženy pěkně zamávat. Stereotyp zabíjí. Jestli některé ženě „stačí“ fantazie, jiná se ale může na iracionálno upnout a pálit mosty. Ztotožnění se je bohužel častý jev. Lidé potřebují v něco věřit. A v lásku (ať je patřičně opepřená třeba v SM stylu) především. BTW – ženy podvědomě hledají silného muže, který je bude rozmazlovat a zároveň s nimi bude svým způsobem manipulovat (nemusíme chodit daleko, vztah Carrie s Panem Božským je na něčem podobném založen též:-). Moc a nadvláda přitahuje, působí mužně – je to vlastně i přirozené. Touha experimentovat v sexu a být „rozervána“ vášní – alespoň jednou v životě – to jistě zaujme. A ovládnout ženské city tím, že jim někdo předhodí přesně to, co s nimi „zamává“ a probarví jejich každodenní „šedou“ realitu, je velmi snadné. A funguje to.

Deli

Zrovna jsem si ji koupila, zatím jsem přečetla pár stran, tak uvidíme. Ale koupila jsem si také knihu Hračka – a tu jsem nemohla odložit a líbila se mi moc. Mohu doporučit.