zjentek

Je feromonový pás k lapání samečků molů lidskému zdraví nějak škodlivý?

..myslím jestli škodí už tím, že je zavěšenej u kuchyňský linky ..našel jsem tam totiž synantropního zavíječe, nebo co a tak tam zavěsím jednu tuhle plástev:
http://www.vmd-drogerie.cz/feroset-tetra-feromonovy-lapac-moucnych-molu/
..neodskáču to nějak na zdraví?
Doplňuji:
ne ne, já jsem na jiný brouky, funno ..jinak mně nic odnikud nevylítá, ale jeden motýlek seděl tak smutně u linky, kde mám pouze pytlík s letos sušenejma houbama, tak jsem to tam preventivně připnul..
..a ještě by mě zajímalo, jestli to může natahat ty molí samce do baráku skrze otevřený okno, který je tak 7m od tý linky, kde to visí ..abych kvůli nějakýho lepícího feromonu nedostal po potravin moly

Nejlepší odpověď
Funna

pokud není tvá sexuální orientace mol, uškodit by ti to nemělo…ale podstatně účinější je to zavěsit tam, kde tyhle potvůrky přebývají a odkud vylétají (např. spižní skříň), než jen tak do prostoru…
Doplňuji:
tak to netuším…používám jen co lepí, bez feromonu…ale vzhledem k tomu, že hmyzí samečci cítí samičky až na několik kilometrů, možné je všechno…a pokud bydlíš nedaleko sila, sýpky, tak je tam máš určitě 🙂…
jo..a doporučuji houby uskladnit ve vzduchotěsném obalu…protože do nich tihle moli lezou hooodně rádi…možná už je tam máš a tohle je už nový „vrh“ .-)