Avatar uživatele
Zlatý

Je fakt větší problém hodit slovo do Googlu, než položit dotaz na Odpovědích?

Google je přece rychlejší a na většinu dotazů (převážně těch anonymních), co se tu vyskytují, s přehledem stačí. Nemusíte se nikde registrovat. Nemusíte kontrolovat, jestli vám už někdo odpověděl. A tak dále.
Nebo lidi prostě nedovedou položit otázku tak, aby jim Google rozuměl?

Možná už jsem zdeformovaná a přijdou mi základní věci, které jsou pro jiné problém. Ale když to tu pozoruju, začínám si myslet, že by se ve škole na druhém stupni děti místo telefonních seznamů středoafrických států a jejich hlavních měst měly učit spíš to, jak samostatně hledat na Internetu - v Googlu a dalších vyhledávačích. Jak převést lidskou otázku do googlí řeči, jak zpřesnit dotaz, jak ho naopak rozšířit, jak poznat kvalitní odpověď. Nemyslíte?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Já jsem schopna si toho vygooglit hodně,ale ne vždy tomu co tam píšou rozumím a nebo se třeba stane, že se setkám s několika výklady daného problému. Nu a pak se obrátím na odpovědi a doufám, že se najde někdo, kdo bude schopen mi to vysvětlit.
Daleko horší, než to, že neumí někdo googlit mi přijde horší, že googlí až moc a má dojem, že nejsme schopni si už ani přečíst nejčerstvější zprávy, případně si poslechnout nějakou muziku, či zkouknout nějaký vtípek.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

jak hledat na googlu, video návod :
http://www.youtube.com/…

:-)
Doplňuji:
... z toho to přece musí pochopit každý


Avatar uživatele
Zlatý

Dobrý postřeh. Ono je toho víc co by se měli děti místo hraní PC her učit.
Ale k otázce. Byť to většina zcela nepřizná
hlavní důvod proč tu jsou je zábava. Nakonec na to reagoval i zřizovatel těchto stránek a zavedl zvláštní rubriku.


Avatar uživatele
Zlatý

Souhlasím s tebou.
Někdy mi připadá, že tazatelé, většinou anonymní, jsou líní hledat v Googl. odkazech a je proto poholdnější vložit otázku sem.
Pokud se jim bude odpovídat i na jednoduché otázky, někdě je i v Googl. těžké se vyznat, lepší to asi nebude :-).


Avatar uživatele
Pokročilý

S tou výukou na školách plně souhlasím a je toho i víc, např. místo sexuální výchovy, která by měla zůstat rodinám, dopravní výchovu, která tu už dávno byla a nějak se vytratila.

Zdroj: http://www.jandmil.estranky.cz /

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Zlatý

Terryle

Kropitko, to je pak jasný. U složitějších věcí nebo u toho, kde najdete nějaké neshody, by se jen trubka nezeptala :o) Ale z některejch dotazů tady je evidentní, že se dotyční ani nepokusili to do toho googlu naklofat - protože jinak by se prostě ptát nemohli. Nedávno tu kupříkladu byla otázka Co je altruismus - napíšete altruismus do googlu a jako první vám vyskočí wiki s naprosto jasnou definicí... :o/
Ale souhlasím, že nic by se nemělo přehánět, to druhé, jak říkáte, je taky extrém.

Avatar uživatele
Zlatý

Terryle

ReHu, to jsem ráda, že si to nemyslím sama. Asi to je hlavně pohodlnosti.
U nás (cca od 20 nahorů, jakmile jsou lidi pryč ze střední) se to asi dá chápat, nás k tomu buďto musí přinutit život a pracovní povinnosti, nebo velkej zájem, nebo se to nenaučíme. Ale ve školách by to už mělo být naprostým základem.
Spíš mě chytá hrůza, když tu školní děti kladou otázky, které by jim fakt ten google našel. A stačilo by se ptát tak jednoduše, jak to je v těch videjích... žádný složitější operace s and, or, in a podobně.
Mimochodem některá ta videa jsou fakt fajn - taková příjemná optimistická americká lehká sentimentalita. Vůbec jsem o nich nevěděla. Dík moc za odkaz, Georgi!

Avatar uživatele
Zlatý

led

Žiaľ na školách neučia samostatnej práci. Natlačia žiakom do hlavy poučky a podobne.

Učila som na odbornej strednej, žiaci dostali odo mňa základy, prípadne internetové odkazy aj v angličtine (učili sa anglicky) a do ďalšej hodiny si museli pripraviť aj čo našli na stránkach. Potom sme preberali spolu praktické využitie získaných informácií. Až keď tomu rozumeli prešli sme k ďalšej téme. Nebolo to síce presne podľa školských predpisov, ale neskôr sa ľahšie uplatnili v práci.

Avatar uživatele
Zlatý

Terryle

Přesně, tak by to mělo ve školách vypadat... Něco se asi zpaměti naučit fakt musej - jak říká táta, nejde, aby děcka neuměly Pythagorovu větu a počítaly ji automaticky přes počítač. Ale spousta je toho fakt zbytečná. Na co jsou větný rozbory a určování větnejch členů a jejich padesáti poddruhů? Češtinou se víceméně živím, ale tohle jsem fakt ještě nepotřebovala.
Škola by měla něco do žáka "namlátit" - to, co potřebuje běžně a je blbsot to pořád někde hledat. A ten zbytek by ho měla naučit vyhledat, zpracovat a pochopit. Takže tak, jak říkáte vy. Ještě, že jsou očividně i rozumní učitelé, kteří tohle chápou... :o)

Avatar uživatele
Zlatý

led

Presne preto som učila systémom:
aj keď nevieš, musíš vedieť si to nájsť.

Avatar uživatele
Zlatý

Terryle

Přesně tohle nás naučila zeměpisářka na druhém stupni. Když jsme ji dostali a divili se, že nám dovolí při písemkách atlas, odpověděla "není důležitý, abyste věděli všechno, ale abyste věděli, kde to najít, až to budete potřebovat." A to je nejdůležitější věta, kterou si ze základky pamatuju, kdežto poučky z fyziky nebo letopočty z dějepisu jsou fuč :o)

Ještě by mě moc zajímalo, jak váš vyučovací systém fungoval? Dělali žáci úkoly a přípravu tak, jak měli? Já mám zkušenost i z VŠ, kde to takhle funguje dost často, že spousta studentů na přípravu kašle, nečte a pak se prostě hodina nedá vést tak, jak si učitel plánoval - i když si to připravil sebelíp.

Avatar uživatele
Zlatý

led

Domáce úlohy u mňa nemuseli robiť. To boli vlastne tie ich prípravy cez inernet. Občas som robila testy, medzi otázkami boli občas aj úplne sprosté, odľahčujúce. Kedže som učila, ako externistka, občas prišli za mnou na pracovisko a videli v praxi ako sa čo robí a aké znalosti to vyžaduje. Videli teda, že si nevymýšľam a neučím ich sprostosti, aj keď to občas tak vyzeralo. Napríklad museli byť schopní z hlavy prepočítavať z desiatkovej sústavy do dvojkovej a rýchlo. Rozoznať materiál potme len pomocou hmatu, miešať farby. Ale hlavne vedieť si vymýšľať a rozhodovať sa. Preto aj maturovali všetci za 1. To bol môj najväčší úspech (nemôžem sa nepochváliť).

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2595
Zlatý Drap 1747
Zlatý quentos 1268
Zlatý ivzez 750
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 582
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 539
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.