zjentek

Je fajn, že v USA už občanům masově nabízejí „tečku“ proti opičím neštovicím?

Jste teď i vy klidnější?

Odpovědi
Filip84

Tak to mne nechává ledově chladným.

Jestli tu „tečku“ někdo chce, já mu jí neberu, lidi chtějí jiné, kolikrát i mnohem bisarnější, krávoviny.

Pokud by mi jí někdo nutil, tak to odmítnu. Bylo-li by to „povinné“, tak to ale neznamená nic víc, než že odmítnutí se vakcinovat bez dobrého důvodu je přestupek. No, tak „postup bude zahájen“, pak je budu tři roky bombardovat tunou papíru, hnípat se v detailech, chytat je za slovo, a oni budou, nakonec, ještě rádi, že se to, konečně, promlčelo.

Většinou ale stejně ani k zahájení správního řízení nedojde. První podmínka je, že se to musí nějak dozvědět, tj., někdo to musí prásknout. Praktický lékař chce taky peníze, klid a mír, tak proč by to práskal, že. Když už se i přihodí nějaká ta okolostojícnosť, že to někdo práskne, tak to musí do roka zahájit, tj. zahájit správní řízení do roku ode dne spáchání skutku. Jo, když odmítne, občas, někdo vakcínu proti tetanu, tak to mohou stihnout, ale když by bylo masové „tečkování“ proti té chorobě, opičí chorobě, nebo čemukoli jinému, tak těch, kteří to odmítnou, budou desítky, možná i stovky, tisíc. Nemají vůbec šanci všechny projednat, a budou-li zahajovat selektivně, lze to napadnout jako neústavní postup, jako účelové selektivní uplatňování práva.

Proto říkám: to mi žíly nerve! 🙂