RAB

Je facebook opravdu tak nebezpečný?

Je facebook opravdu tak nebezpečný jak se říká? Jak být registrován, bavit se s přáteli a přitom aby to bylo bezpečné?

Nejlepší odpověď
anonym

Dokonce i obyčejný přechod pro chodce je sice užitečná věc, ale přesto s naprostou samozřejmostí vnímáte existující hrozbu od projíždějících aut, a raději se podíváte vlevo a vpravo. Proti používání přechodu pro chodce u nás novináři zatím nebrojí 🙂 Co není může být, počkejme na další okurkovou sezónu.

Novináři bohužel ve všem vidí jen „kauzu“, je zřejmé že facebook nemohl byt ušetřen i kdyby byl svatý 🙂 … berte ty „ustrasene blaboly z cehosi neznameho“ trochu s nadhledem 🙂

Zrovna tak asi není rozumné brát příliš vážně tzv. mravokárce a pamětníky lepších časů ( vyznacuji se mottem „za nas to bylo vše lepsi“ a „mládež spěje do zkázy“ ), tito lidé obvykle neúmyslně, přesto však znatelně hůře vnímají objektivní realitu. S myslným dojmem, že nejlepe vi, jak by mel nekdo jiny travit cas, jak by mel spravne komunikovat a jak by mel sdílet své rodinné fotoalbum, šíří jakousi obecnou paniku. Zkušenost s pomlouvanou věcí pak mívají spíš jen minimální nebo jen zprostředkovanou podobně vystrašenými médii.

//

Fakticky, dbejte pouze na to abyste o sobe neprozradili vic, nez by vam bylo milé (každou informaci o vás proti vám může někdo obrátit), nastavte si vhodně soukromí (tak aby informace nebyly zobrazovány neautorizovaným lidem) a nebudete mít s facebookem o nic větší problém než s emailem.

Další odpovědi
Losos

Facebook sice nebezpečný je, ale jinak, než asi myslíte. Nýnější mládež si ve Facebooku vytvořila druhý život, který má pro ně stejnou, ne-li větší váhu jak život reálný. Když v okolí sleduji tyto případy a když slyším názor typu: „Nemáš "efbéčko“ ? To je jako bys nežil" tak se mi chce smát a brečet zároveň, kam až to dospělo.

Terryle

Facebook, jako net sám o sobě, nebezpečnej není.
Nebezpeční jsou lidi, kteří se tam chovaj jako neřízenáý střely, nezabezpečí si soukromí, ale vyžvástaj na sebe první poslední, zveřejňujou soukromý fotky, píšou, kde se kdy ožrali (a pak se omlouvají v práci, jak jsou hrozně nemocní a mají šéfa v přátelích…) a podobně.
Já beru FB tak – co neřeknu ve skutečnosti při setkání s běžným známým (ne kamarádem, natož dobrým přítelem), to na FB nenapíšu nebo nedám. Jsem tam několik let a neměla jsem zatím jediný problém.
Takže to je v lidech, ne ve FB…
Jediná kontroverzní věc na FB je to, že si hrabká do vašich kontaktů, sleduje, co vás zajímá (a podle toho vám strká reklamu, což mě ale neštve – když už tam reklamu mít musím, tak lepší koukat na reklamy o focení a sportu, než do nesmyslů, který mě nikdy nezajímaly :o) . Ale zase to je na vás, jaký si povolíte aplikace (a co jim dovolíte využít) a co si do profilu napíšete…

alexandra

Je třeba si zatrhnout v účtu, u všeho jenom přátelé,tak aby cizí lidé,nebo přátelé přátel nemohli nic vidět.