zjentek

Je EU prakticky diktát?

Nejprve bych chtěl upozornit, že tato otázka nijak nesouvisí s domnělým onemocněním zvaným kovid.
Tak jsem si dal do souvislostí všechny poznatky okolo očkování lidstva, které se okolo nás během dvou let nasbíraly a když zde v příspěvku veškeré detaily okolo vynechám a zúžím pouze na EU, zůstane jen holý fakt, že očkování se účastní proevropské obyvatelstvo, zatímco striktně proti jsou rádoby svobodní lidé. Ono k tomu ke všemu dochází dosti sofistikovaně, čili průměrně inteligentní člověk si vlastně ničeho ani nevšimne, ovšem bůhví proč věří na chorobu. A oprávněně, poněvadž právě ta ho v samotném závěru „dění“ čeká a nejspíše i zabije. Ale předbíhám, to nevíme. Jisté je, že otevřeně tuto spojitost „proflákl“ teprve až pan Václav Klaus st. v jednom ze svých posledních prohlášení (viz net). Možná odborníci upozorňovali dávno před ním, ale díky cenzury nevíme a pan Klaus se vyjádřil také sofistikovaně (proti vakcinaci lidstva zasáhl stejnou zbraní), čili jeho slova doposud nejsou odstraněny. Škoda jen, že pan Klaus není pan Havel. Pak by účinnek jeho slov byl významný i celosvětově. Zdravím zdravé spoluobčany, zdravím TÍMTO také vakcinované a DEJTE SÝKORKÁM! Děkuji, zjentek.

Nejlepší odpověď
anonym

Vy máte opravdu dost. Spíš byste si měl dát do souvislosti, proč umírá tolik lidí, proč jsou přeplněné nemocnice a nastává velký ekonomický úpadek. Pokud si myslíte, že celý svět kolem Vás je jedna velká konspirace, pak nemá smysl ani nic říkat, či vysvětlovat. Naprosto zbytečná diskuze.

Další odpovědi
Ametyst

Je, hlavně prakticky. Politici si jezdí do Bruselu pro domácí úkoly. Dřív se jezdilo do Moskvy. Fialova vláda bude výrazně v předklonu plnit tyto domácí úkoly. Jsme montovna a kolonie. Domácí obyvatelstvo překáží unifikaci už tím, že mluví česky. Říkám, že nás vlády nenávidí a pracují proti nám. Takový Gazdík už se vidí jako ministr, a řekne, že se ve školách má učit o změnách klimatu, a že matika není tak důležitá. Rodiče by měli zbystřit nad tou ideologií ve školách. Zase to bude jako za totáče, že se jinak bude mluvit doma a jinak ve škole?

Pepa25

Samozřejmě NENÍ PRAVDA údajný „holý fakt, že očkování se účastní proevropské obyvatelstvo“. Očkování se hojně účastní i euroskeptici, např. konzervativci kolem Echo24, voliči ODS atd.
Je to jinak: neočkují se lidé, kteří jsou vždy proti všem …

JežíšKristus

Ano, EU je klasická diktatura. I v Římě měli dříve diktátora. Jste snad PROTI EVROPSKÝM TRADICÍM???
V Bruselu mají v mauzoleu nabalzamovaného Hitlera dovezeného z Argentiny. Ale pozor – ONI jenom chtějí, abychom si jako OVCE mysleli, že je Hitler po smrti. ALE TO JSOU LŽI BRUSELU. Hitler je naživu a ovládá jak celou Asii tak EU!!!! NordStream 2 jen vytváří umělé napětí mezi Evropou a Ruskem pro odlákání pozornosti od toho, že celý svět řídí robo-Hitler a – jak jinak – Šoroš s robo-Havlem.

Disraeli

EU je určitým typem (mírného) diktátu a prospěchářstvím/o­bohacováním jedněch. Státy se každopádně k něčemu upsaly, samy se připojily a souhlasily, jenže funkčnost této unie není dokonalá a není ani ideální, především je na prvním místě její složitost, nejednotnost, neefektivnost, vleklost, hloupě byrokratická organizace, nesmylné regulace a nařízení a stupidní postupy v mnoha směrech. I crazy hospodaření (čistě jen nelogické přesouvání peněz a půjčky a utápění peněz) samotné EU. URČITÉ benefity z toho některé ty státy mají, na úkor výdajů, omezení a podřizování. Dotace bývají často vítané, jasně, ale k něčemu! se ty firmy a organizace upisují (podmínky, závazky, povinnosti… získáním dotace to opravdu nekončí), nemluvě o dlouhodobém vyřízení… líp by na tom někteří byli, kdyby si je ani nebrali. Samozřejmě to má i pozitiva, protože to není vyloženě špatné.. Z druhé strany barikády (nebo obou) je tu však taky nekontrolovatelné množství podovdů a zneužívání dotací (chyba obou stran, protože přestože si jakože dávají pozor, komu dotace poskytují, tak si až takový pozor nedávají).

Typicky taky třeba Řecku jsou velkoryse dlouhodobě poskytované půjčky (daleko do minulosti do velmi vzdálené budoucnosti), odklady splátek, výpomoc a mírné úlevy (a později už jen půjčky na splácení půjček s růstem úroků). To je ovšem pomoc v uvozovkách, protože tím ten stát prakticky ruinuje a okrádá. V podobném stylu funguje i proti jiným členským státům, přestože určitě ne v takobé míře a vyloženě tímto způsobem… Ale s tím zbytkem se nedá, než nesouhlasit. ;) :P No commen ohledně covidu :P
Právo EU je v jistých směrech nadřazeno členským členům, takže je to JEJCIH právo, jenže důležité je, co, KDO a proč to právo a různá nařízení a směrnice tvoří (vedení, rozdělení pravomocí a legislativní postup je nutno brát s odstupem). Společný blahobyt, pomoc, síla, jednota není (hlavním) cílem EU. Myšlenka je to velmi dobrá (společný blahobyt, růst, jednotná silná Evropa, stabilita a podobně), ale její realizace v této formě není.
Největší příjmy, ale taky benefity má z EU samozřejmě jeho leader a největší člen. Německo jakože často údajně do EU víc peněz vloží, než z něj získá. Jenže to je to, co je vidět a funny na tom je, že se nezapočítávají ty benefity, příjmy, které Německu nejdou přímo z EU, ale jdou mu díky EU. Tedy ty, které nejsou vidět jako příjem z EU… Jak hezky a legálně Německo protlačuje svou vůli a získává výhody z mnoha směrů právě přes EU a jeho roli v ní. Největší přispívatel, ale zároveň největší NEPŘÍMÝ ziskuchtivec, obohatitel (vedle přímých příjmů z EU).

Pepa25

Hmm, tak chvilku je Klaus „modrý ptát“ https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/no-toto-proc-to-expresident-klaus-udelal-a-nedrzi-usta-a-krok-proc-hovori-o-ockovacim-experimentu-kdyz-je-vse-fajn a chvilku hrdina, bojující proti diktátu EU … 😉

zjentek

Však to se neslučuje. Neměj předsudky, pětadváca.