Je etické po jídle olízat příbor?

Nejlepší odpověď
annas

Olizovat příbor, ale třeba i lžičku od kávy je určitě prohřešek proti etiketěě. Nůž do úst vůbec nepatří Stejně se nedopíjí šťáva z kompotu.
Je toho mnohem víc.

Doma se snažím ,stejně jako v restauraci, u posledního sousta „víc zabrat“, aby na příboru nezůstalo nic. Dávám si pozor na lžičku, když si uvařím vajíčko na hniličku – špatně se umývá.

Další odpovědi
Kepler

Ne, je to proti bontonu, stejně jako olizování prstů. Zvláště ve společnosti, ale ruku na srdce: kolik z nás to nedělá ani v soukromí?

Shoehardt

Určitě ne, ale vzpomněl jsem si na jednoho pána na jakési oslavě, kde jsem kdysi byl. Zaujal mě tím, že si po zamíchání kafe neustále vrtal opačným koncem kávové lžičky v uchu.