Je ekonomika zde prioritou?

Jestliže je v depresi; politika, podnikání, obchod, školství, spravedlnost, psychika, atd. tak příčinou je ekonomika, která nefunguje optimálně. Podívejme se na učebnice ekonomiky a dojde vám, že ekonomice nerozumí ani profesoři na vysokých školách! Podstatou fungující ekonomiky je zdraví lidí, tam kde nejsou lidi zdraví, tam nemůže ekonomika fungovat!

V okamžiku kdy kultura přestane dbát na zdraví lidí, tak si kultura podřízla větev, na které sedí a za krátkou dobu se kultura zhroutí! Představme si, že by na světě byli jenom samí těžce nemocní lidé a nebyl by na světě žádný zdravý člověk, vše by přestalo fungovat a lidi by začali žít jako zvířata!

Zaměstnat lze jenom zdravé lidi, o tom je tržní zdravá ekonomika! Otázkou je co budeme dělat s nemocnými lidmi? Co se dělá v přírodě s nemocnými zvířaty, nemocná zvířata se ekologicky recyklují, a stejně tak i my musíme nemocné lidi ekologicky recyklovat, nejsme tak bohatí, abychom mohli ekonomicky podporovat, obrovské množství nemocných lidí. Místo pracujete pomalu, máte okamžitou výpověď, zde bude elektrický obušek v ruce vedoucího, který zabije elektřinou pomalého zaměstnance, a pohřební služba jej odveze do krematoria.

Zruší se globálně; důchody, podpory v nezaměstnanosti, nemocenské dávky, sociální dávky, atd. ten kdo nebude pracovat rychle a kvalitně, ten skončí automaticky v krematoriu. Někdo si zapálí během pracovní doby cigaretu, nebo se napije slivovice, a jakmile to skrytá kamera odhalí, tak brzo skončí tento ekonomický parazit v krematoriu, drogy nepatří na pracoviště, a nebude zde pro nikoho na světě imunita ani výjimka. Zdraví se stane pro lidi prioritou, protože místo nemocnice, zde bude jenom krematorium.

Odpovědi
Kepler

Rozhodně bych si netroufal tvrdit, že ekonomice nerozumí ani vysokoškolští profesoři, to je nesmysl. Co se týká zdraví, nemluvil bych o zdraví jednotlivých lidí, ale o zdraví společnosti. Jestliže vše funguje jak má, pak je zdravá i společnost a naopak, je to navzájem provázané. Fungující ekonomika je jen jedním, i když důležitým faktorem, který vše ovlivňuje.

Drap

Učebnice sou jedna věc a realita jiná. Vše se řídí jen a jen co nejvyšším ziskem.

xxx3

říká se, že zdraví lidé neexistují – jen lidé nedostatečně vyšetření. V každém případě bych neoznačoval za jedinou podstatu „ekonomiky“ zdraví lidí. Navíc mám trochu dojem, že je v této otázce poněkud směšován pojem ekonomika s ekonomií. Pak je také otázka, co to znamená „rozumět ekonomice“ (či snad ekonomii?).