kurec

Je důvěra ta nejtěžší nefyzická věc, kterou lze v životě získat?

Nejlepší odpověď
annas

Důvěra je důležitá např. v lásce, přátelství , dohodách atd. Můžete říct příteli vše, co vás trápí, a on vás nezradí.

„"Přátelství a láska potřebují důvěru, tu nejhlubší a nejopravdovější.“ — Wilhelm Von Humboldt

Zdroj: https://citaty­.net/citaty-o-duvere/?o=popular

Důvěra je spojená se zkušenostmi a vírou. tzn., že je třeba přesvědčit jedince, aby věřili dostatečně, ale přesto si nechávali surčitou „rezervu.“, aby jejich případné zklamání nebylo tak velké.
""
Důvěru si člověk vytváří třeba už tím, že důvěřuje sám sobě,, že pracuje správně a nedělá chyby, že plní to, co slíbí, je tedy spolehlivý, nevymlouvá se atd.

Třeba někteří lidé důvěřují v sebe, že když jedí zdravě, vedou spořádaný život, nemohou onemocnět.

Někteří jedinci očekávají od jiných, že ten, jemuž důvěřují, splní to, co slíbil. Důvěra je tedy pozitivní očekávání, že dotyčný nezklame, když jde o nějakou situaci, z níž by mohl sám těžit.

Který politik si zaslouží vaši důvěru? Často nejen zdání, ale i slova klamou…

Bývalý francouzský president de Gaulle řekl: „Protože politik nikdy nevěří tomu, co říká, je překvapen, když se mu věří na slovo.l“

https://azcita­ty.cz/citaty-o-politice/

Další odpovědi
DoTazatel

Je to tak. Důležitá je věrnost (důvěra) – ta je na prvním místě.

Edison

Jak je vidět na našem premiérovi Burešovi, je to naprosto snadné. Obdobně je to vidět na mnoha dalších politicích i z minulosti a to v celém světě, jak je to jednoduché.

Ametyst

V lidské společnosti je cokoliv nefyzického nesnadné získat. Třeba lásku.