Tomas006

Je důležitější talent a nadání nebo tvrdá práce?

Dejme tomu, že se chci dostat na nějakou prestižní školu například Cambridge (to sice chci ale je to jen příklad ). Je při delani své práce (Ne pohovoru ) potřeba více talent a více vyhraných matematických apod. olympád nebo se více projeví tvrdá práce? Ptám se proto že jsem psal jednu olypiádu a nedopadl jsem úplně dobře. Díky za vaše odpovědi!

Nejlepší odpověď
annas

Poidobná otázka uaž zde byla několikrát. Proto jen stručně – vyplyne z citace.

" Bez usilovné pracovitosti není ani talentů ani géniů."Dmitrij Ivanovič Mendělejev

„Možná, že nám chemici zjistí i chemické složení talentu. Zatím o talentu víme jen to, že se neodpouští. Ale co je to talent? Boží dar, třetí noha, vadný genetický kód? Podstatná je především práce na talentu. Nic není zadarmo“
Jiří Žáček

„Co je důležitější, chceme-li dosáhnout úspěchu – talent, či pracovitost?
A co je důležitější u velocipédu – přední nebo zadní kolo?“ George Bernard Shaw

Další odpovědi
ivzez

Moje učitelka herectví říkávala,
že talent je jedno procento nadání a 99 procent dřiny.
(Někoho citovala, ale jméno už si nepamatuji.)

V některých oblastech může tvrdá práce přinést
téměř stejné výsledky jako práce talentovaného.
Ale jenom někdy…

led

Bez talentu a nadania ani tvrdá práca nepomôže, ale ani samotný talent a nadanie bez tvrdej práce nemusí dosiahnúť požadovaný výsledok.
Svojho času povedal ruský vojvodca Alexandr Vasilievič Suvorov „Ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.“ a platí to aj vo vzťahu talentu a tvrdej práce.

xxx3

Tvrdou dřinou se člověk obvykle k nějakým výsledkům dobere, byť to nemusí být vysloveně geniální. Talent sám o sobě nevytvoří nic, i kdyby byl sebevětší. Ale záleží rovněž na oboru.

Rokio

Daleko důležitější je tvrdá práce než vlohy. Důležité je ovšem mít alepsoň nějaké předpoklady k určité činnosti, ale poctivost, vytrvalost a dřina je to hlavní.

zjentek

Za minulýho režimu byl tento stát tvořen dvěma rozdílnými jádry- dělnickou třídou a inteligencí. Ty tady v jediný otázce smícháš oba ty základy dokupy a nikoho nic netrápí, tomu říkám pravá demoktacie!

Kryšpín

Je velmi důležité dostatek grošů a tlačenku