Boy 13

Je důležitější si hlídat při redukci váhy počet přijmutých kalorií nebo složení jídla (bílkoviny, sacharidy, tuky) ?

Poradte, rad bych do leta shodil aspon 5–8 kg. Je jasny, ze musim mit pohyb, zdravy spanek a dostatek pitneho rezimu. Tohle vse nastesti dodrzuju, ale u toho jidla trochu pokulhavam. Nevim, zda-li si mam hlidat pouze pocet prijmutych kalorii a tim padem jist ,,vsechno", nebo se zamerit, jesrli jist vice bilkoviny atdl.. Diky za rady :)

Nejlepší odpověď
annas

Názory se liší.

Zkuste si pročíst článek, v němž se píše, Nepočítejte kalorie ani kilojouly
https://www.hubnuti-jak.cz/tabulky-prehledy-grafy-cisla/nepocitejte-kalorie-ani-kilojouly/

Myslím si, že je třeba jíst menší porce, vyhýbat se sladkostem a tučným jídlům, nevyhýbat se zeleinně. . Samozřejmě hýbat se.

Zde ještě další rady.
https://gymbe­am.cz/blog/ja­ko-shodit-tuk

Další odpovědi
da ny

Menší, pravidelné porce (po 3 – 4 h).
Hlídat složení stravy, tedy výrazně omezit cukry, tuky, vybírat vhodné sacharidy (omezit), tím tedy snížit energetickou hodnotu (kalorie) ve stravě.
Bez cvičení denní přísun bílkovin (proteinů), pro zdravého člověka je do 1,8 g na 1 kg hmotnosti/den.
Větší množství by bylo pro ledviny nebezpečné…
Kulturisté (a hory svaloviny to mají jinak).
Najděte si např. jídelníček „umírněného“ kulturisty,…
Většina z nás má ve stravě nedostatek bílkovin! (100g masa = přibližně 20 g bílkovin). Doplnit vejci, netučným tvarohem (sledovat bílkovinx ve složení. Může mít 7,5%, 12% nebo 27% ve 100g).
Dále např.: https://www.zbo­zi.cz/vyrobek/se­mix-proteinova-kase-65-g/?varianta=ba­nanova&utm_sou­rce=search.sez­nam.cz&utm_me­dium=hint&utm_con­tent=products-opesBB&utm_ter­m=semix-proteinova-kase-65-g
… nyní v jedné drogerii v akci za 11 Kč, běžně za 15 – 16 Kč. apod.
Na odpovědích i jinde na internetu najdete na téma hubnutí dostatek podnětů.

Pozor, strava má být pestrá, vyvážená, pravidelná. Jinak může hrozit malnutrice
a tedy přibírání na váze, tloustnutí ;).
Hodně úspěchů při hledání vhodných informací a redukci hmotnosti!