stana73

Je důležité očkování miminek?

Jen díky tomuto očkování u nás nejsou epidemie černého kašle,tubery atd.Když se přestane očkovat,znovu se tyto nemoci rozšíří-od neočkovaných cizinců,bezdo­movců,utečenců at­d.

Nejlepší odpověď
anonym

každé očkování má i vedlejší účinky,samozřej­mě,ale nejsou tak velké riziko jako samotná nemoc,když dítě které není očkované a dostané třeba dětskou obrnu není vůbec žádná šance na vyléčení,ale pokud dítě je naočkovaná je obrovská šance že tato nemoc dítě nikdy nepostihne,jsem pro očkování,jsou lidé kteří v toto nevěří a snaží se žít podle naších předků,snaží se žít zdravě,dokonce zacházejí tak dakece že si sami pěstují ovoce a zeleninu,či chtějí žít dál od civilizace v domění že si tím zlepší životní úroven,ale zapomínají že tyto nemoci se šíří venericky,jsou ve vzduchu,a tím jsme obklopeni všude,bohužel je mnoho civilizačních chorob před kterými neutečeme,a tím že se odstěhujeme někam do hor si pomůžeme jen malinko,těch továren a aut smogu je příliš mnoho než abychom měli šanci mu uniknout,je to v myšlení v každém z nás,ale je lepší se na věc podívat racionálně,žena která bydlí v Praze nebo v Brně a chce žít zdravě a odsuzuje očkování mi spíš příjde zmatená než chytrá

Další odpovědi
Miroslavst

Ano to jistě je a ne málo, ale pokud je otázka zaměřena na rozhodnutí soudu, tak i ten měl vlastně pravdu, jelikož by měl být každý informován o případných následcích očkování.

venkovan

Jestli dobře rozumím principu očkování, tak se do těla píchne trochu té které nemoci aby tělo si na ni vytvořilo protilátky. Určitě očkování jako takové má svá rizika – zpravidla den není miminko či i očkovaný dospělý člověk v úplné pohodě, ale pravda je taková, že mnoho vážných nemocí v našich končinách již neznáme. Většinová populace očkování přežila bez pohromy, tak se domnívám, že odmítat očkování není zcela to pravé s ohledem na možná rizika která člověka po celý život mohou ohrožovat. Když si občas vzpomenu na vypravování starších lidí, jaký měli strach když se tenkrát ve škole objevil záškrt a další nemoce, jak obtížně se tenkrát léčilo, kolik lidí bylo podobnými nemocemi trvale postiženo do konce svého života, tak se přikláním k očkování podle doporučení lékařů.