farb

Je dovoleno v této zemi vlastit medvídka pandu ?

Vím, že je na seznamu ohrožených druhů atd…

Nejlepší odpověď
anonym

Neupřesnil jsi,zda se ti jedná o pandu velkou nebo pandu červenou (kterou např.chová i ZOO Praha).avšak oba tyto druhy nelze chovat legálně v soukromých chovech…:D

Další odpovědi
Lucijej

Panda velká se vyskytuje pouze v Číně, patří ke kriticky ohroženým druhům. Dřív se používala k diplomatickým záměrům mezi státy. Nyní jsou pandy „půjčovány“ zoologickým zahradám po celém světě na deset let za 1 000 000 dolarů na rok. Takže, jestli máš naspořenou nějakou kačku, tak kontaktuj čínskou vládu a nějak se už domluvíte ;o)
Jinak v Číně je za zabití pandy trest smrti a v případě pomoci zraněnému jedinci je odměna ve výši dvou ročních platů.

Drap

Vlastnit je dovoleno, ale díky tomu, že se jedná o ohrožený druh, ta je s ním zakázáno obchodovat a dovozjen na řadu speciálních povolení, tak získat ho jako majetek je v podstatě nemožné.

Děda Louda

Problémům se spolehlivě vyhneš, když si pořídíš plyšového.

J.Mecir

ano je , ale musíte mít na výchovu pandy specialní prostředí , a musí to schválit zoologická inspekce.