postcd

Je domácí psychické násilí nějak protizákonné?

tedy například mezi manželi, když manžel si svou nespokojenost dlouhodobě vybíjí na manželce různým slovním ponižováním a nebo nadávkami

Nejlepší odpověď
klumprt

Je.

Další odpovědi
zjentek

no jasně ..ale nejprv je třeba rozlišit, jestli tu nespokojenost na manžela nepřenesla ta jeho drahá polovička a jestli si celkově nekoleduje „vopřesdržku“

gecco

Je úplně stejně trestné, jako násilí fyzické – jen se hůře prokazuje…
😉
Proto jsou jako domácí násilníci vnímáni spíše muži, kteří netýrají (obvykle) psychicky, ale rovnou vrazí pár facek (a nebo hůř), ženy (které častěji týrají právě psychicky) jsou brány – obvykle, jako oběti…
Mno, naštěstí feministky před pár lety ´zabodovaly´ a psychické násilí se jim podařilo posadit na stejnou úroveň s fyzickým – jen se to psychické, jak už jsem psal, hůře prokazuje.

Mapel

Vše je relativní a soudy se snaží reagovat podle statistiky. Pokud muž psychicky týrá ženu, tak je bez problémů ho odsoudit. Pokud je to opačně, tak soud raději neslyší. To přece není možné a narušilo by to statistiky.
Tím ovšem nechci zpochybnit, že tyranů ze strany mužů je více.