zjentek

Je doktor povinen prohlédnout člověka u něj doma, pokud ten člověk cítí, že k němu prostě nedojde?

Ještě někdo další?

Člověk není oficiálně „ležák“, jen prostě ví, že k dochtorovi nedojde. Ví to a taky je to pravda – nedojde. A bere léky, čili kontroly nutný (jestli zdravotnictví dobře chápu). Díky.

Nejlepší odpověď
marci1

„Podle Jany Uhrové ze Sdružení praktických lékařů mají doktoři ze zákona povinnost pacienty doma navštěvovat.
„Pokud řekne, že nebude dělat návštěvy zásadně a vůbec, tak je v rozporu jak s platnou legislativou a platnou metodikou, tak s podmínky smlouvy s pojišťovnou, a měl by být upozorněn, sankcionován a případně tu smlouvu ztratit.“
Když má navíc pacient předepsané léky, musí ho lékař vidět minimálně jednou za tři měsíce.“ 🙂

https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/prakticti-lekari-zdravotnictvi-pacienti-zachranka_180928060­0_jgr

Další odpovědi
Kepler

Myslím, že jen ve výjimečných případech, když není jiná možnost (sanitka, taxík).

xiperio

Každý praktický lékař má vyčleněny hodiny v týdnu, kdy navštěvuje imobilní pacienty. Pokud je něco urgentního a ohrožující zdraví tak vás převeze sanitka do nemocnice. To vám taky ten lékař zařídí.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.