Lakoron

Je dohoda to stejne jako umluva?

Nejlepší odpověď
Mc Merkurion

… že tě to furt baví … můžeš používat kolik chceš účtů, ale „svůj“ styl vyjadřování nezapřeš, tudíž je to zbytečný …

Další odpovědi
quentos

A je Lakoron totéž jako Lgee?

Drap

V praxi se kromě označení smlouva vyskytují i názvy jako úmluva, konvence, protokol, pakt, statut, charta nebo dohoda, to však z hlediska mezinárodněprávních účinků nemá žádný význam. Od mezinárodních smluv je však třeba odlišit tzv. gentlemanské dohody, které sice může uzavřít představitel státu, ale pouze za svou osobu, stát jako takový tím neváže, a také čistě politická ujednání, které se sice mohou nazývat obdobně, ale strany je dohodly s úmyslem jim mezinárodněprávní účinky nepřiznat (např. Jaltská dohoda nebo Postupimská dohoda z roku 1945)

Zdroj: Wiki

supersonny11

Ano, je.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

Mc Merkurion

… že tě to furt baví … můžeš používat kolik chceš účtů, ale „svůj“ styl vyjadřování nezapřeš, tudíž je to zbytečný …