Rokio

Je dobrý skutek, když někomu spadla desetikoruna, přičemž si toho nevšiml a já jsem mu jí předal?

Zákazník Kauflandu právě odcházel rychlou chůzí z Kauflandu a upadlo mu 10 Kč. Já jsem si toho všiml a popadl jsem ji a dvě vteřiny jsem uvažoval, jestli si ji nechám, nebo ji předám právoplatnému majiteli. Po dvou vteřinách jsem běžel za pánem a odevzdal jsem mu ji, přičemž jsem to udělal hlavně pro svůj dobrý pocit a čisté svědomí a navrácení nálezu majiteli pro mě bylo vedlejší.

Udělal jsem dobrý skutek, nebo to spíš byla moje vypočítavost? Co myslíte?

Nejlepší odpověď
annas

jiná odpověď

Považuji to za samozřejmost, slušnost, Stejně jako pozdrav, podržet dveře, pomoc s taškou, prohodit několik slov.

To, zda šlo o dobrý sktuek, by měl ocenit ten, komu jste nalezené peníze vrátil, nikoli ten, kdo tak učinil, takže vy byste neměl hodnotit. sám sebe.

Dobrý skutek se dá těžko definovat.

Podívejte se do archivu.
https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/ma-dobry-skutek-nejakou-definici

Vy můžete mít příjemný pocit, že jste se správně zachoval. Zvítězilo u vás dobro…

Další odpovědi
Drap

jiná odpověď

Nelze hodnotit jako dobrý, nebo špatný skutek. Je to jen slušnost.

Dochy

Byl to dobrý skutek.

Myslím, že se to dá označit za dobrý skutek. To že by to měla být samozřejmost na tom nic nemění…

Emefej

jiná odpověď

To je přece samozřejmost a nikoliv dobrý skutek.

Edison

jiná odpověď

Měl by ses už přestat takhle přehnaně zabývat sám sebou. a ještě se domáhat pozitivních hodnocení od ostatních.

ivzez

Byl to špatný skutek.

Podat někomu něco, co mu upadlo,
je normální lidská slušnost.

Udělat cokoliv z vypočítavosti je špatný skutek.

_____

Rokio,

otázek ohledně dobrých skutků už jsi tu vložil mraky.
Co kdybys místo „dobrých skutků“ a sebe sama věnoval
pozornost i věcem, které zajímají více lidí?

Mc Merkurion

Byl to špatný skutek.

… nebyl to dobrý skutek, jen jsi si chtěl koupit odpustek, aby jsi nespáchal hřích a dostal jsi se do nebe, udělal jsi to z vypočítavosti, tak jako vše ostatní …

autacek

Byl to neutrální skutek.

Pokud si někdo nehlídá, kde se mu rozkutálí peníze, je to především jeho problém. Obzvlášť nechápu, jak někdo někde může „zapomenout“ třeba sto litrů.

Smutné je, že někomu už dnes nestojí za to se ohnout pro spadlou korunu, tak že jak je to s tou desetikorunou, kdo ví.

led

jiná odpověď

1 – dobré – slušnosť hovorí, „vrátiť tomu, čo koho je“.
2 – zlé – zaváhanie vrátiť/nevrátiť prejavuje slabosť charakteru
3 – zlé – nevrátiť stratenú vec majiteľovi

Treba si uvedomiť, že aj 10.-Kč je peniaz, ktorý môže niekomu v najhoršej chvíli chýbať, alebo v pravom momente ho zachrániť.
„Barunko, víš, že dobrá hospodyně pro pírko i přes plot skočí“ Božena Němcová Babička

anonym

jiná odpověď

Souhlas s autackem, nejdřív bych se podíval co je to za člověka, co má ve vozíku a potom bych to řešil. Kdybych viděl cikána s vypasenou manželkou, který má ve vozíku zboží za víc peněz, než si vydělám, tak bych to raděj dal bezdomovci. Předem děkuji za smazání odpovědi.

Rokio

ivzez: Máš pravdu. Jsem trochu sebestředný.

Edison

… a nekritický sám k sobě…

Rokio

Edison: Nekritický jsem, ale ne stoprocentně. Některé své nedostatky si uvědomuji. Jinak pracuji na tom, abych se alespoň trochu zlepšil.