Rokio

Je dobrý nápad, že poskytuji zadarmo finanční poradenství učitelům a žákům na škole, kde se učím?

Mám na to školu (poznámka: Vystudoval jsem OA.), byl jsem nejlepší žák třídy z ekonomiky a byl jsem společně s týmem druhý v okresním kole v soutěži Finanční gramotnost. Navíc se o ekonomii zajímám už od čtrnácti let a podle mého finančního poradce jsem v některých oblastech lepší než on.

Učitelům, ke kterým mám dobrý vztah a žákům, kteří patří mezi mé lepší známé a kamarády, poskytuji výdajové finanční poradenství, které se skládá z asi 60-ti otázek. Po jejich zodpovězení vyhodnotím, kde by měli šetřit, pošlu jim zprávu ve Wordu a k tomu i automatickou prezentaci.

Myslíte si, že bych měl v tom pokračovat, nebo bych s tím měl přestat? Na tohle mám alespoň kvalifikaci narozdíl od poskytování psychologického poradenství.

Nejlepší odpověď
briketka10

Myslím si, že není. Studium ekonomiky na OA
a jedničky nezaručuje podmínky na poradenství
ve finančnictví.

Další odpovědi
Arne1

Víš, ono to není vůbec jednoduché. Pokud radíš někomu jako laik, plně se na tebe vztahuje NOZ a v případě špatné „sousedské“ rady se můžeš dostat do právních problémů.
Některé rady dokonce nesmějí udělovat ani profesionální finanční poradci – typicky nesmějí „poradit“ produkt který je z hlediska výnosů pro klienta zdánlivě nejvýhodnější. Smějí klientovi pouze uvést parametry investice (variant) a výběr musí provést klient sám. Obdobně u pojištění – nesmím klientovi říct, že tato pojistka je pro něj nejlepší, musím mu dát na výběr několik variant s odůvodněním jaké výhody která varianta má. Klient si vybere. Dokonce i absurdně když klient řekne, chci na nové auto tu samou pojistku co už mám, musím mu nabídnout i jiné.

ivzez

Podle mne to není dobrý nápad a nejen kvůli tomu,
že pravděpodobně nemáš potřebnou kvalifikaci.

Článek ke kvalikaci finančních poradců z roku 2013:
https://www.de­nik.cz/ekonomi­ka/financni-poradce-musi-prokazat-kvalifikaci-20130213.html

Finanční poradce ve Wikipedii:
https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Finan%C4%8Dn%C­3%AD_poradce

Drap

Nápad je to výborný. Být ale tebou, raději bych nikomu neradil

mosoj

Bez komentáře.
Tato osoba zde vystupovala také jako finanční poradce.

http://imgway­.cz/s/4km