Ametyst

Je dobrý nápad odjet před Vánocemi na dovolenou a vrátit se první týden v novém roce?

Necháte si ujít tradiční české vánoce, jestli ještě něco takového existuje? Bude pro vás problém odstřihnout se na pár dnů, třeba s manželem/man­želkou, od ostatní rodiny v tomto vánočním čase, a relaxovat místo shánění a pečení?

Nejlepší odpověď
Edison

Já osobně preferuji odlet do jiné galaxie. Nesnáším vánoce.

Další odpovědi
Drap

Pro někoho to je dobrý nápad, ale já osobně chci být v období Vánoc doma

annas

Máte pravdu, že Vánoce ztratily už svůj charakter. Prospívají spíš marketům.

Ale snad zůstává tradice, že se u svátečního stolu sejde celá rodina a prožívají radost., vzpomínají na ty, kteří už zde nejsou.

Jedna moje známá, která také v době Vánoc vždy cestovala, to řešila tak, že se svými syny a jejich rodinou sešla kle společnému posezení někdy před odjezdem, jindy po návratu v novém roce.

Záleží to na vás.

Kepler

Pro toho, kdo se chce vyhnout tomu vánočnímu šílenství, to určitě dobrý nápad je.
Pro mně, jako singla, to není aktuální, protože vánoční rituály jsem omezil jenom na smaženého kapra a rybí polívku – tohle prostě miluju.