_136

Je dobrý nápad kupovat motokolo?

Podle obecných infozdrojů je to lepidlo na policii i zloděje,nek­valitní vyroba z Číny a neustálá pozornost od veřejnosti. Děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
dubraro

IMHO to dobrý nápad není. Elektrokolo je lepší. Takovéto vozidlo, i když třeba splňuje podmínky k tomu, aby bylo považováno za kolo, je jednoznačně motorové, hlučí, kouří a páchne. Jízda na něm po cyklostezce nebo chodníku by jistě byla vnímána nelibě.

Další odpovědi
elkon

Vyhozené peníze.

led

Nemôžem plne súhlasiť s odporcami motokola. Pre fanúšikov vône spáleného benzínu, pri relatívne malých nákladoch, je to k nezaplateniu.
Za druhé, je pravda, benzín páchne, motor rachotí ale málokedy vás nechá v srabe ako elektro pre obstarožný akumulátor, (oficiálne záruka 6mesiacov! teoretická životnosť 2 roky) a potom kupovať nový accu v hodnote 1/2 ceny bicykla, no to je hrozné. Nehovoriac o dojazde od 20km do 60km (pokiaľ ste ako pierko) a potom šľapať a šľapať…
Mám motor Peugeot, pamätá ešte „tatíčka Masaryka“, ale jediný problém má s tým nešťastne zmodernizovaným benzínom a jeho vyšším octanovým číslom. Dokáže ísť prakticky bezproblému so záťažou 100kg až 30km/hod, aj keď smie oficiálne len max.25km/hod (bez vodičáku)
Ak chcete kúpiť elektrobicykel, musíte pre určenie jeho nosnosti (tým aj teoretický dojazd) vynásobiť svoju váhu +tašku koeficientom 1,5
Ale má aj výhodu na rozdiel od „benziňáku“ ho môžte skladovať aj v paneláku. (benziňák v paneláku hasiči nepovolia)

Elektrobicykel nesmrdí, nehučí, ale bez dostupnej elektriky a nabitej baterky je to len výstavný kus, to už potom stačí ten klasický bezmotorový velocipéd.

Postmaster

To už si raději kup motorku s obsahem 125
Skútr MAXON MATADOR 125
34 990 Kč

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.

led

Postmaster, pri 125ccm potrebuje vodičák.