Littl3

Je dobrý MacBook Air do školy ?

Potřebuji vědět jestly je MacBook Air dobrý do školy až od 6-třídy nebo na třední školu ? Děkuji… :)

Nejlepší odpověď
pl4toon

Do základní školy bych notebook ani macbook netahal. Za prvé je tu velké riziko, že nedorazí domů v celku a za druhé myslím že dítě na základní škole nic takového prostě nepotřebuje. Na střední školu žádný problém. Ale pro zaučení dítěte s počítačem bych volil spíše notebook, než macbook. Drtivá většina všech systémů, se kterými člověk v dnešní době přijde do styku, je založena na Windows. V pozdějším (rozumějším) věku ať si dítě samo vybere co je mu bližší, jestli Windows, nebo Mac OS, ale jako první bych doporučil klasický notebook (či netbook) s Windows.
Doplňuji:
V IT se slovem ‚systém‘ neoznačuje jen operační systém, ale také např. systém informační a další. Doufal, jsem že je to zřejmé, mno příště to radši rozepíšu doslova :D

Další odpovědi
Rocker

Do školy se nosí učebnice,sešity a penál.Důležitá je taky svačina.

badisko

No zalezi na tobe a skole na jake budes ..ze skoly jsem.. uz leta pryc ..ale neuci se v informatice prevazne na programech od windows ?…D…ale mohu se taky sakra mylit......

Nerevarin

Na balení baběnek a ohromení kamarádů zkus využít spíš smysl pro humor, nebo ti ho někdo čorne.

jpau

Řeknu ti to asi takhle, je do školy dobrý jako jakýkoli jiný notebook.

(ad narážky na výuku informatiky – neznám žádný rozdíl (z výukového, tzn. principiálního hlediska) mezi programováním pod Windows, Linuxem, OS-X, BSD, …)

(na světě není žádný systém založený na Windows, protože jsou Windows close source, pokud se bavíme o programech tak je to jiná a vůbec, na MacBooku mohou být klidně Windows takže co…)

anonym

Pokud ti vyhovuje není nač co řešit.

kironet

Macbooky jsou zname svoji vysokou cenou, proto bych kupoval pouzity, hlavne Air. Airy se snad od sveho prvniho modelu vubec nezmenily(vzhle­dove). Doporucuji nakupovat ve specializovanych prodejnach s pouzitymi macbooky jako je napr. https://appletrh.cz

devitkac

Můj syn chodí na střední a macbook air používá. Prý je s ním moc spokojený. Nový si z peněz z brigád dovolit nemohl, takže si pořídil použitý z bazaru. Bohužel, když mu dorazil, tak zjistil, že u něj blbne klávesnice. Servis notebooku ale naštěstí nebyl nijak drahý… Postarali se mu o něj u https://www.rgser­vice.cz/