Lukáš Rusek

Je jablečný mošt dobrý na průjmy?

Mám průjem a koupil jsem si jablečný mošt. Jablko má prý obsah vlákniny které zahušťuje stolici. Myslíte si že jablečný mošt po malých či větších dávkách je dobrý na průjem?

Nejlepší odpověď
Ametyst

Na průjem ano, proti průjmu ne. Proti průjmu funguje jablko.

Další odpovědi
Drap

U někoho je výborný na tento problém na jiného nemusí vůbec účinkovat. Každý si musí vyzkoušet.

Kepler

Ano, jednou jsem vypil 3 deci domácího moštu a chytil jsem sr… jako bič. 🙂 Asi byl nějaký nakvašený, nebo co. Ale vážně: v moštu už vláknina není, ta zůstává ve zbytcích po lisování.
Důležitý je dostatečný přívod tekutin (aby pokryl ztráty průjmem), minerálů a iontů (například nepříliš slazené nápoje, polévky a iontové nápoje). Více zde: https://nemoci­.vitalion.cz/pru­jem/

da ny

Ano, „NA“ průjem je mošt skvělý, hlavně nepasterizovaný (domácí).
To pak nebudete stíhat běhat na WC. Čím větší dávka, tím větší průjem.....