Rokio

Je dobrý člověk ten, který se chová dobře jen proto, že bere těžká psychofarmaka?

VŽDYCKY SE MÁ ČLOVĚKA HODNOTIT PODLE JEHO ČINŮ, což znamená, že je jedno, čím je ovlivněn, nebo jaké má ke svému jednání úmysly, ale vždycky jsou hlavní činy.

Pokud tvrzení v prvním odstavci není pravda, jak má člověk dokázat, že je slušný, když jeho chování ovlivňují léky? A jak má takový člověk dokázat křesťanskému Bohu, že si zaslouží jít po smrti do nebe, pokud v něj věří?

Nejlepší odpověď
ivzez

Dobrý člověk je ten, který se chová dobře
ze zásady, kvůli svým prioritám.

Neznám nikoho, kdo by se choval dobře
„jen proto, že bere těžká psychofarmaka“.

A nemyslím si, že někdo takový existuje.
Buď v sobě člověk dobro má, nebo nemá.
Na to nemají vliv žádné léky.

Křesťanský ani žádný jiný Bůh žádné důkazy nepotřebuje
ani nevyžaduje. Pokud existuje, ví i bez důkazů.

Další odpovědi
Drap

Ano, je dobrý člověk, ale nemocný dobrý člověk. Jinak by nebral psychofarmaka.

monikabart

V dnešní době berou léky ti lidé, kterých se dotýká chování těch druhých. To znamená, že většinou ti, co jsou vychovavani k moralce, slušnému chování, k desateru přikázání, jsou demotivovani tou druhou skupinou zabistivcu, nepodstivcu, bezcharakteru. Ti slušní se obvykle trápí, v jaké společnosti musí přežívat a těžko veskerou nespravedlivost snáší. Kor, když reknou bílá, společnost tvrdí, že černá. Dotyční trpi depresí a pilykaji chemikálie, aby byli s touto skutečností jakž takž srovnani. Bohužel se u některých objeví vedlejší ucinek, který se nedá ovlivnit a poctivý člověk udělá něco, co by v noalnim stavu bez chemie neudělal. Proto si stojim za tím, že se člověk hodnotí takový jako byl před pozivanim léků a do nebe se dostane 🙂.