Je dobrej byznys bejt vinař?

Zajímalo by mě, jestli je v dnešní době velmi výnosné podnikání bejt soukromý výrobce vín a vlastník vinohradů,a taky dobrej byznys co se týče prodeje vín a pěstování i úrody vinné révy tzv. V kompletním podnikání ve vinařství. Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

Jak uvádějí vinaři, záleží na tom, jaká je úroda. Třeba o roce 2015 říkají, že úorda byla vydařená, že je to ve Valticích „ročník století“.
Horka a pak přišly právě včas deště. Výborná kvalita, ale i úroda.

https://byznys­.ihned.cz/c1-64824160-moravsti-vinari-se-rozplyvaji-nad-kvalitou-letosni-urody-nekteri-rok-2015-oznacuji-za-rocnik-stoleti

--
V roce 2016 byla úroda lepší v Čechách než na Moravě, kde je sklizeň nižší vzhledem k jarním mrazům.

Takže je to nevyzpytatelné, úroda je závislá na počasí.

Pokud se víno urodí, výnosy jsou velké, jindy menší.

Máte-li zájem, dovědět se víc. projděte si bakalaářskou práci Ekonomické zhodnocení výroby a distribuce vína od Kateřiny Novotné ,Mendlova univerzita Brno.

https://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:Ax­g5T_LtbGgJ:https://is­.mendelu.cz/li­de/clovek.pl%3Fza­lozka%3D13%3Bid­%3D1656%3Bstu­dium%3D52388%3­Bzp%3D37067%3Bdow­nload_prace%3D1%3Blan­g%3Dcz+&cd=1&hl=cs&ct=cl­nk&gl=cz&clien­t=firefox-b

Další odpovědi
Funna

není, protože jsi odkázaný na rozmary počasí…a i když vyjde a je dobrá úroda, vinohrad je dřina…
a navíc, když se nevydaří rok a úroda je skoro nula, o vinohrad se msíš starat úplně stejně, jako když se urodilo, protože příští rok by se neurodilo už vůbec nic…pole s neúrodu kukuřice prostě zaoráš , ale vinohrat musíš stříkat, stříhat a pod. pořád…