Vahanian

Je dobře, že jsem asertivní?

Zdravím,
Mám menší problém. V minulosti jsem měl problém s řešením sporů, radši jsem vždy ustupoval a nechával problém být. Ale změnil jsem se. Když mě někdo urazí dnes neustupuji, ale začnu s ním jednat se vztekem a se zvláštní chutí hádat se, jít do sporu.
Je to obrat k lepšimu, nebo ne? Jak se to naučit zvládat? Co si o tom myslíte?

Nejlepší odpověď
setapouch

Ale to, co popisuješ, nemá s asertivitou nic společného. Asertivita učí zvládat problémy, vyjednávat a dostat se k dohodě, která bude akceptovatelná pro obě strany.

To, co popisuješ ty, je jen druhý extrém původního chování.

Další odpovědi
ptáč

Jednáš dobře. Lidi jsou strašný hovada a když vycítí, že jsi slabý, nemocný, snadno manipulovatelný, vyždímou tě. Dávej si před nimi bacha, neustupuj a nikoho se neptej. To víš jen ty.

ivzez

Je to obrat k horšímu.
Asertivita nemá se vztekem a s chutí hádat se nic společného.

střevo

dyť ty už seš posertivní
to je druhej stupeň
pane vrchní eště jedno

teď ta vobjednávka vrchnímu nepřišla – to je tim že furt píšu jako ďas

ReHu

Jednání se vztekem a chutí se hádat je aseritivní?