FlAsh_7

Je dobré studovat ekonomické obory i když mě nebaví matematika (až na tu finanční)?

Odpovědi
Ametyst

To není matfyz.:-) Ekonomie předstírá, že potřebuje matematiku, ale zabývá se hlavně statistikou a pravděpodobností. Vyrábí matematické modely, co by bylo, kdyby…

annas

Už jste se ptal několikrát na náročnost MAT na různých oborech. Opět potvrezujete svou nesamostatnost. .

Byť se to nezdá, vím, že pro absolventy obchodní akademie je matematika na VŠE či VŠB i jiných ekonomických fakultách náročná, protože se vyučuje na škole v menším počtu hodin než na gymnáziu. Pokud chtějí žadatelé o přijetí uspět, musí sí doplnit své vědomosti v rozsahu učiva gymnázia.

Zřejmě chodíte na gymnázium, pokud s matematikou zápasíte, i když jste psal, že máte prospěch ve ve předmětech dobrý (nikoliv hodnocení dobrý, ale obecně), pokud si školu vyberete, připravte se, že matematika je opravdu náročná.

Záleží na píli, tedy vůli se do matematiky zakousnout, nebo s eopakovaně se neptá.

Pokud studenti zvládnou matematiku, při studiu ekonomických předmětů, mají výhodu.

Pročtěte si názory studenty na MAT. Potvrzují, že matematika je náročná.

„Já měl na ZŠ i na gymplu z matiky 1 až 2, a na VŠE jsem s ní měl co dělat, hned v prváku na ní končilo hodně lidí. Je to hodně o integrálech, derivacích, statistice a to je jen začátek. Taky je povinná pro všechny fakulty takže se jí nevyhneš.“
Zdroj: https://www.po­radte.cz/skola/21072-je-na-vysoke-skole-ekonomicke-tezka-matika.html

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.