hapiky

Je dobré, správné, nebo logické, že komunisté „ostrouhali“?

Proč až teď?

Nejlepší odpověď
Kepler

Já myslím, že rozhodující byla relativně vysoká účast ve volbách 60%, dříve byla něco kolem 35%(?). Ozvala se dosud mlčící většina. Komáry volil přibližně stejný počet věrných voličů, ale teď se před ně dostali ODS, SPD a Piráti. Takže logické to je a osobně to vítám.

Další odpovědi
zjentek

Myslíš pookřáli nebo ostrouhali?
Z výsledků to totiž není až tak úplně zřejmé ;)

Proč až teď… bo nic nejde jako hup na krávu už je tele!

Ad Kepler: 60% není nijak výrazná, ani vyjímečná účast. Nejspíš stále platí, že lidé darmožroutům nevěří a kašlou na ně. 60% je v podstatě „každý druhý mamlas“ a podle toho to tady bude 4roky zase vypadat ;(

Kryšpín

To myslíte komunisté, anebo ti co včas zahodili rudou knížku a jsou v dalších oblíbených stanách u žlabu

ivzez

Pro KSČM je dobré i správné, že letošní volby dopadly právě takto.
Vykroužkování dvou kandidátů jí napovědělo, kam by měli směřovat
v budoucnu a kudy cesta nepovede.

Pro všechny ostatní je (zdá se) logické se domnívat, že komunisté ostrouhali.
Ale pozor, podle mne je to „nebezpečná zkratka“ a byla by velká chyba spoléhat
na odliv „tradičních voličů“ KSČM. Její členové nejsou hloupí a myslím, že se
z letošního výsledku poučí. V příštích volbách můžeme být nepříjemně překvapeni.

anonym

velká škoda je, že neexistují nějaké anonymní statistiky přesouvání voličů mezi stranami. Myslím že by vůbec nebylo na škodu takové statistiky vést pokud by byly skutečně anonymizované. Věděli bychom přesně kam své hlasy přesunula většina bývalých voličů KSČM, takto ale můžeme jenom hádat a nikdo neví. Buďme rádi že KSČM oslabila a jen doufejme že se nevzchopí a nenaučí se jak vést řádně populistickou agresivní kampaň po vzoru SPD z opačného pólu spektra… Můj osobní tip na příjemce většiny bývalých hlasů KSČM padá právě na SPD, protože kam jinam by takový zatvrzelý komouš mohl zakotvit 🙂.

anonym

komické na tom je že ultrapravicová strana přebírá hlasy ultralevici, je zjevné že to nejsou vzdálené póly nějaké úsečky, ale že politické spektrum tvoří spíše kruh a ultralevice s ultrapravicí se názorově a stylem komunikace s voliči dotýkají a schází na opačné straně kruhu 🙂

hapiky

Krišpin: Já obvykle když píšu komunisté ta myslím komunisty. Ti kteří od nich uprchli chtěli do vlády či jiných funkcí. Věděli, že s komárama by byli na slepé koleji, což je jen dobře, že tomu tak je.

hapiky

zjentek: Okrouhnout by mělo znamenat pohoršit si.

zjentek

Krom komančů se krouhá i zelí..

hapiky

zjentek: Zelí ovšem chutná.

Kepler

Ale strašně se po něm prdí a to otravuje vzduch. Stejně jako komáři.