Boy 13

Je dobré si zapisovat z knihy anglická slovíčka, či nikoli?

Posledni dobou ctu hodne anglicke knihy, ale nektera slovicka tam neznam. Proto se ptam, je-li lepsi, co slovo, to zapsat hned si nekam, kdyz ho neznam, anebo cist dal a pak doufat, ze na ne narazim ve slovniku.

Odpovědi
Gestas

Vyvodit si jeho význam z kontextu a když to nejde, najít si jeho význam hned. Tak to dělám já.

Altair-AC

Hele ,určitě není dobré si zapisovat všechny .Já si třeba zapisoval ty co se často opakovali a nebo ještě před tím zapsáním jsem se snažil vydedukovat ,co by mohli znamenat.Jen pár si jich zapiš aby se ti nepletli a sleduj YouTube.Treba kanál wordporn nebo cokoliv s titulky.Tam se dobře pozná co ta slova znamenají aniž bys juknul do slovníku

ivzez

Každý se učí slovíčka jinak. Ten, komu se učivo lépe
pamatuje díky psaní, by si slovíčka zapisovat měl.

Ovšem ne v případě čtení knihy. Knihu je lepší číst bez průběžného hledání
ve slovníku. Snažit se text pochopit, porozumět mu bez průběžného překladu
do češtiny.

Význam většiny neznámých slov vyplyne z kontextu, ta nejdůležitější
nebo nejzajímavější si lze dohledat a zapsat až po dočtení knihy.