Bessie

Je dobré si pořídit želvu??

Já bych si chtěla koupit želvu zelenavou. Ale nevím jestli želvu nebo jiné zvířátko.
Doplňuji:
křečka už jsem měla ale už byl starej a umřel. Mám ještě morče. Nejradši bych si pořídila psa nebo kočku ale nato mamka ne. Ale želva by jí nevadila ale je moc drahá a ty doplnky ještě více.

Nejlepší odpověď
beer

Ta želva je pro tebe drahá, navíc v podstatě nic nedělá, jen baští.
Co tak zkusit chovat hmyz?
Pro začátek třeba nenáročné stračilky – pakobylky nebo lupenitky. Starat se o to samozřejmě musíš taky, krmení seženeš lehce i v zimě (břečťan, ostružiník) a stále se máš na co dívat. Pozoruješ jejich zajímavé pohyby, svlékání, kladení vajíček, líhnutí nymfiček a vývin až po dospělost. Nekoušou, neštípou, nesmrdí a jejich tvary hýří rozmanitostí, hnohdy i barvami, napododují větvičky i listy.. Veškeré detaily najdeš úplně lehce na webu. Tak zapřemýšlej ))

Další odpovědi
Drap

Ať už se rozhodneš jakkoli, je potřeba si uvědomit, že každé zvířátko potřebuje jisté podmínky a potřebnou péči. Jistým problém je i , třeba na pár dnů odjet. Pokud jsi zvážila všechna pro a proti, tak si klidně kup co se ti líbí. Tady za tebe stejně nemůžeme vybírat.

Nykki

Já želvu taky chtěla,ale potom jsem si uvědomila,že je za prvé drahá a to vybavení,ale spíše pro mě podstatnější věc, já bych na ní neměla čas ,obzvlášť ,když příští rok nastupuju do školy a s největší pravděpodobností budu na intru a nechtěla bych tím rodičům přidělávat starosti.. Ale měla bys to zvážit.. je to celkem náročné zvířátko a hlevně musíš tedy vědět ,jak se o něj starat.. Jestli jsi měla nebo máš zvířátko víš ,že ze začátku se do toho hrneš ,ale po čase tě to omrzí.. Pokud jsi zvířátko něměla,zkus si třeba pořídít džungarského křečka a uvidíš jestli tě to bude bavit a dovedeš se o něj postarat.. Víc ti neporadím :)