Illines

Je dobre,pri presazovani kvetin ,hned zalit nebo pockat?

Jakou mate zkusenost?

Nejlepší odpověď
beer

Sukulenty a kaktusy se nezalávají po přesázení několik málo dnů, ostatní rostliny – dá se říci – ano, některé i vydatně.
Praxe
Doplňuji:
Sukulenty a kaktusy se nezalévají proto, aby se drobná poranění na kořenech, která vždy
při přesazování vzniknou, rychle zahojila.
Více net

Další odpovědi
Drap

Na co čekat ? Nemělo by to žádný význam

hanulka11

Já zaliji hned

venkovan

Jemně zalít sebe i květiny.V prvém případě za dobře odvedenou práci, květiny aby si sedla zemina okolo kořínků.

IK

Přesazená zem má rozrušenou strukturu, zalitím si voda vytvoří své „komunikace“ a kořínky si je najdou.
V písku to nehraje roli.
Já rostlinu pořádně proliji až voda proteče do misky a tu pak případně znovu naliji na rostlinu aby se neztratily živiny. Nakonec misku vyprázdním.

www

Dříve jsem kytičky dost pěstoval a také jsem při přesazování vyjma kaktusů (pravidlo) zaléval ihned vše.