Andy.vlk

Je dobré oddělit březí morče před porodem od ostatních morčat?

Nejlepší odpověď
Gollumek.88

pokud je dohromady se samicema pak to nevadí, často jiné samice jsou schopné „pomáhat“ starat se o mladé. Pokud březí samice je stále ve společnosti samce, tak rozhodně oddělit. Před porodem určitě, během kojení, po odebrání mimi, a pak alespon půl roku nedovolit zabřeznutí. není to pro samici zdravé.

Další odpovědi
hanulka11

určitě ji oddělte , měla by mít svou klec přesně jak píše gollumbek pokud je se samcem dohromady

Březí samička nevyžaduje nijak zvláštní péči. Hlavně s ní musíte zacházet opatrně. Neberte jí často z klece, jen v nutných případech. Vždy když jí zvedáte, tak jí musíte podpírat zadeček.

Také by jste jí měli dopřát více vitamínu C, B, E a A, než obvykle, viz. VITAMÍNY . A také jí můžete dát občas trochu mléka, které obsahuje vápník, bílkoviny a minerální látky

atriplex

Já jsem choval morčata dohromady samce i samice a nikdy s tím problém nebyl.