Boy 13

Je dobré mít radiobudík jako budík?

Chci se zeptat, doma mám budík, který má i rádio. Nejradši bych ho používal místo mobilu, protože mobil vydává záření, takže bych ho vypl v noci a vzbudil by mě radiobudík. No jo, ale není radiobudík taky škodlivý? Myslím, jestli nevydává nějaké záření, když rádio je vyplé a ukazuje pouze čas a slouží k probuzení? Díky za rady.

Odpovědi
Kepler

Rádiobudík ani mobil žádné škodlivé záření neprodukuje ani nepřijímá. Byly sice fámy, ale byly vyvráceny. Funkce je založena na relativně nízkých frekvencích elmg. záření, mnohem nižších než IR záření(tepelné), o viditelném světlu nemluvě.

mosoj

Použij sluneční hodiny.

Lamalam

Postav si okolo postele Faradayovu klec a budeš mít po starostech.