lerak14

je dobré mít filipa?

Nejlepší odpověď
rynek878

Určitě bych doporučoval,aby si ho pořídili všichni co chodí sem na odpovědi.cz.

Další odpovědi
hanulka11

Třeba byl kdysi nějaký chytrý Filip, po kterém zůstala nesmrtelná pověst mazanosti; ale v kulturních dějinách o tom mnoho nenajdeme. Byl sic apoštol Filip (1. máje) a evangelista Filip (6. června), ale o jejich vtipu se nic bližšího netraduje. Byl svatý Filippo Benizzi, vynikající kazatel a krom toho rádce Rudolfa Habsburského, takže tento panovník měl skutečně Filipa. Dále byl Filippo Neri, zakladatel oratoriánů a rádce papežů i kardinálů; je to jeden z mála svatých, o kterých se dochovalo, že byli veselé a vtipné letory. Není tedy vyloučeno, že člověk mající Filipa má právě svatého Filipa Neri..........

Zdroj: http://nase-rec.ujc.cas.cz/ar­chiv.php?art=2716

anonym

Je důležité mít Filipa!