Xanada

Je dobré lepit nové kachličky na původní?

Řemeslník mi řekl,že v kuchyni nalepí nové kachličky na staré.Prý se to tedˇ obvykle dělá.Je to pravda?Má s tím někdo zkušenost?

Nejlepší odpověď
gecco

Mno…
Za určitých okolností se to fakt dělá a já nebudu říkat, že ten řemeslník není řemeslník…
😉
Ale u mne by mu to neprošlo…
Na druhou stranu je fakt, že je to výrazně levnější, než stávající obkladačky omlátit i s omítkou, naomítat a obložit znovu…
Každopádně ale – být tebou – bych si nechat stav stávajících obkladů zkontrolovat ještě někým jiným (taky se ti totiž může stát, že zanedlouho opadají staré kachličky i s novými a záruky se nedovoláš (´nové kachličky drží dobře, já za to nemůžu´)…
😉

Další odpovědi
Hykam

TAky už jsem o tom slyšel, ale osobně bych nechal staré obklady odstranit.

mosoj

Bez problémů. Pokud to nevadí jinak ( hloubka zástavby a pod.), klidně to udělej.
Já jsem to takhle udělal dceři v panelákové koupelně, protože omlátit staré obkladačky prostě nešly, to bych dřív rozbil ten tenký panel co tvořil stěnu v koupelně a také ostatní obyvatelé paneláku již začínali být z bouchání nervní.
Nikdo nic nepoznal a bylo to před dvaceti léty.
Doplňuji:
Není to prasárna. Pokud to výškově nevadí je to jedno a ušetří se. Je to zcela běžná praxe.

Drap

Při různých opravách a rekonstrukcích se to opravdu dost často dělá. Pokud původní vrstva obkladů dobře drží, ničemu to nevadí. A vyjde to podstatně levněji

cukrar

Xanada, ano je to dobré řešení, pokud je podklad OK. Ti co toto nazývají prasárnu, bych ujistil, že se mýlí. Páš pokud je podklad soudržný, pevný, je jedno, zdali se přilepí obklad na omítku, kachličku či přímo na sklo.
Proč bych měl pracně osekávat obklad, likvidovat odpad, srovnávat podklad a pak opět lepit? Když to můžu lepit bez práce?

mojitek

technicky to lze-na staré se nanese adhezní můstek a po zaschnutí se můžou lepit nové obklady-to není problém.
Ale – tohle udělá jen obyčejné prase. Nehledě na to,že nevíte jestli by to zrovna ta vaše zeď udržela( jak moc je kvalitní). Ale i kdyby ano,tohle vám skutečný řemeslník ani nemůže radit,je to prostě prasárna

Karel 147

Čtrnáct roku mám takto nalepené kachličky v kuchyni. Drží bez problému. Od té doby určitě jsou kvalitnější lepidla.
Doplňuji:
Samozřejmě že se musí lepit jen na dobře přilepené ty staré. A dobře odmastěný povrch. Lze to zjistit poklepem. Dutý zvuk znamená že stará kachlička nedrží. Jinak nevidím jediný důvod proč by za rok kachličky padaly.

zuzuli103

Dá se to udělat… Teda jestli chceš za rok dlaždičky znovu vyměňovat

mojitek

Cukrar : prasárna to není proto,že by to drželo nebo nedrželo,přece…tyh­le prasácký ""postupy"" jsou prostě tabu.