hapiky

Je dobré být více či přiměřeně bohatý, když jsou boháči ochuzeni o radost z poslední splátky?

Přece každá radost se počítá…

Nejlepší odpověď
annas

Dělala jsem ručitele u půjčky. Přiznávám, že mně spadl kámen ze srdce, když celou půjčku známá splatila. Neměla jsem totiž ráda dluhy, raději jsem si našetřila – zpravidla šlo o koupi spotřebiče.

Myslím si, že bohatý půjčky neřeší.

Bylo to v době, kdy můj kolega ručil svému nejlepšímu kamarádovi, jenže on emigroval bez ohledu nejen na půjčku, ale i i dům, takže kolega jako ručitel musel půjčku splatit. Krásnou vilu získal někdo „vlivný“. . Ale zda se dotyčný vrátil, nevím.

Peníze nejsou všechno, i když je potřebujeme k životu. Co je přiměřeně – pro každého něco jiného. Všechno má své výhody – bohatství vzbuzuje závist … Záleží také na tom, jak je kdo získat. Takže zlatá střední cesta .

Souhlasím s latinským příslovím. „Kdo je spokojen s tím, co má, ten má největší a nejjistější bohatství.“

http://www.ci­tatyo.cz/cita­tyo/citaty-o-bohatstvi

Další odpovědi
ivzez

Nejsou ochuzeni, mají zase jiné radosti.

Případně → pokud byste na radosti z poslední splátky trval,
lze namítnout, že jim bohatě vynahradí předchozí doba bez starostí,
jestli zvládnou bez problémů splatit všechny splátky.

Kepler

O takovou radost nestojím, je to spíš úleva. Jako ten chlápek co si furt strkal prsty do svěráku a utahoval. Když se ho ptali proč to dělá, on nato: víte jaká je to úleva, když povolím?