Je dobré být 2× operován na stejném místě těla?

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud je to nezbytně nutné, tak ano!

Další odpovědi
Děda Louda

Určitě ne. Vyber si jiné místo.

redy

Na tom není nic dobrýho ale když to musí bejt je lepší mít jednu jizvu než dvě.

ladaadal

Jak už bylo napsáno, dobré to není, ale někdy je to nevyhnutelné nebo nejlepší řešení. Třeba koleno ti vymění jen dvakrát, pak už máš smůlu.

anonym

Dědo :D

anonym

Česílko, měla jsem na páteři nález a útvar musel pryč. Po jeho odstranění začala rána hnisat a chirurg ji musel znovu otevřít. Mému lékaři se to nelíbilo, proto se rozhodl, že jizvu přeoperuje. Snažil se o to celkem 6 krát a výsledek byl takový, že po každé další operaci za nějaký čas sešitý sval „povolil“ a opět vznikla „díra“ až na páteř. Nakonec se zaplnila zrgranulováním a je klid. Jizva tam ale stále je.
Je třeba si uvědomit, že každá operace je zásahem do organizmu a že ani narkóza není nic příjemného, s čím se tělo dokáže rychle vyrovnat. Švagr měl díky špatně nastavené narkóze asi půl roku problémy s pamětí a musel docházet na pravidelné kontroly, byl pod práškama a opravdu mu to dalo pořádně zabrat.
Na operaci by měl každý člověk jít v případě, že jeho zdravotní stav mu brání v normálním životě, omezuje ho, nebo že jej něco bolí a operací by se dala příčina bolesti odstranit. Pokud jde o reoperaci, tak zde to platí dvojnásob.
Pokud se na operaci chystáš, zajdi si k lékaři a prober s ním všechna rizika a na vše se pořádně informuj.

anonym

barabakan, zásah do lidského těla není přirozený, spíše mi šlo o vedlejší účinky. Jinak máš pravdu, Život především, bezohledu na vedlejší následky.