mezara

Je dobrá volba jít na gymnázium po 9.třídě?

Jsem v devítce a nemám vůbec žádnou představu, čím bych chtěla do budoucna být. Proto mě jako jediné řešení napadá gymnázium. Potíž je v tom, že mě od něj všichni odrazují. Od nich vím, že nejlepší známka, kterou tam dostanu bude trojka (ale to si snad zvyknu) a až vystuduji, tak ze mě nic nebude. Nenápadá mě ale jiná škola. Je gympl opravdu tak hrozný a o ničem, jak všichni říkají?
Doplňuji:
Děkuji moc všem za názory. I za tu stránku infoabsolvent.cz, kde jsem si zkoušela profesní test a vyšlo mi gymnázium, tak své plány zatím měnit nebudu. O jiné škole budu přemýšlet až jestli neudělám přijímačky v prvním kole.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud chceš studovat VŠ, je gympl nejlepší volba.
Je asi nejlepší volbou i tehdy, pokud chceš po SŠ studovat nějakou nástavbu či vyšší školu.
Jinak je lepší škola odborná.
___
„Od nich vím, že nejlepší známka, kterou tam dostanu bude trojka“ – to jsou jasnovidci?? – ne, spíše to budou troubové, známky budou závislé na tom, jak se budeš učit.
😉

Další odpovědi
jejjexk8

Gympl je příprava na VŠ. Podle mě to moc dobré není, protože se může stát cokoliv a potom mít jen gympl bez VŠ to nemáš vlastně nic a gymnazisty nikde nechtějí. Raději projeď různé obory a třeba Tě nějaký zaujme. Hodně štěstí:)
infoabsolvent.cz mrkni sem..

Putin

No když jsem vycházel já, tak ti, kteří šli na „normální“ střední byli o dost lepší ve známkách a říkali, že je to lehčí než ZŠ (alespoň první ročník :D), ale ti, kteří šli na gympl zase tvrdí, že je to až moc těžké oproti ZŠ a nevěděli, zda mají odejít; ale nevím, je to na tobě 😉

dejavu

Co tě baví? Jaké máš známky? Jaké máš koníčky?

Hanca3381

Na gympl doporučuju. Je to tam sice hodně těžký, ale aspoň tě to připraví na život. Je tam poradce, kdyby jsi nevěděla kam dál, přijdeš za ním, ten vezme složku ve kterém je to, jak se učíš a kam dál. Osobně chodím na osmiletý gympl a vím jaký to je.