mirekborek

Je dobrá voda z kohoutku ve městě?

Slyšel jsem, že ve vodě v mestech je chlor atd. Je to pravda nebo se může pít dlouhodobě?

Nejlepší odpověď
Adula.57

Voda ve městech je hodně chlorovaná. Žiju ve městě (Liberec) celý život a tahle chlorovaná voda mi ničím neškodí. Jsem na ní už zvyklá a taky mi chutná.
Když jí ochutnala kamarádka, která má doma svojí studánku, tak říkala, že to nemůže vůbec pít, jak moc je v tom chlor cítit.

Další odpovědi
Drap

Je v ní i chlor a může se pít dlouhodobě. Dost často bývá městská voda z kohoutku kvalitnější než kupovaná v lahvích. V každém městě může vykazovat voda drobné rozdíly.

Mravenec

Já jí piju pár let, možná desetiletí. Nic mi není a jsem jako rybka. 😉

mojitek

nejlepší voda z kohoutku-Praha(nádrž Želivka)

ReHu

Chlor škodí. Ale protože jiná řešení jsou drahá, používá se ten.
Nikdo na něj neumřel přímo, ale je příčinou mnoha jiných potíží.
Projeví se až po, třeba 20, letech. V těle se ukládá.
Škodí srdci i cévám.

ReHu

Pročti nějakou literaturu.
Např. knihu Srdeční choroby, cholesterol, chlor. Autor Joseph M. Price.

quentos

Chlor je i ve vodovodech na vesnici, dává se tam, aby se zabily choroboplodné zárodky. Zatím na to nikdo neumřel, jinak by zvolili jiný prostředek.