arygnoc

je dnes mít bankovní účet skutečně důležité?

někdy mám pocit, že mě banka neskutečně zdírá (poplatky za vedení účtu, nehorázné poplatky za platby ze zahraničí) a služby nestojí za nic (převod ze svého účtu na svůj účet ve stejne bance trvá 3 dny!).
Jak jste spokojeni s poplatkami, službami?

Maslíte, že bych mohl mít problémy, kdybych upřednostňoval u obchodních partnerů hotovostní styk?

Nejlepší odpověď
anonym

V dnešní době je bankovní spojení nezbytné.
Pro tvoje účely existují 2 banky bez poplatků, mBank a FIO bank. Používám obě a u mBank mám převody online.
Platby cash bych volil jen tam, kde je riziko platební nekázně.

Další odpovědi
Drap

Zas tak důležité asi ne, jde vše i bez účtu. Pravdou je, že některým obchodním partnerům by mohli platby činit potíže, ale je to otázka diomluvy. Žádný zákon neukládá povinost mít účet u banky i když člověk podniká.

HOMER

http://www.mban­k.cz/osobni/mkon­to/?utm_source=go­ogle&utm_medi­um=cpc&utm_con­tent=KW_mBank&ut­m_campaign=mBan­k&gclid=CL7o8eW­zkKoCFQol3wod­nwaZxA
Používám mbank a jsem spokojený.
..Jo zapomněl jsem,na zahraniční platby používám paypal https://www.pa­ypal.com/cz

Abych odpověděl,tak rozhodně ano,a taky z toho nemám vždy radost(povinnost mít účet,abych mohl být ubytovaný na koleji atd.atd.)

baghira

Mít účet není povinnost, ale je to pohodlné.

Se službami jsem zcela spokojen, s poplatky už míň, ale dá se to vydržet (KB). Jsou i banky bez poplatku, ale mám o úrovni jejich služeb pochybnosti (mBank mám na různé drobné platby na netu, ale jako hlavní účet bych ji nechtěl)

btw opravdu 3 dny? Převod z účtu na účet ve stejné bance musí být provedený tentýž den, mezi různými bankami následující pracovní den (D+1). Tak praví zákon č. 284/2009.

Hlada

Bankovní účet není potřeba ani k podnikání. Všechno platím a nechávám si platit v hotovosti bez problému. Pro výjimečnou potřebu mám vkladní knížku Poštovní spořitelny, na kterou lze platit a vybírat zdarma.