Avatar uživatele
quentos

Je dnes bezpečnější větší částky přenášet v hotovosti, nebo posílat převodem?

Při přenášení hotovosti osobně je vždy nebezpečí, že si na mě někdo při výběru počíhá, když uslyší pěkné číslo (dejme tomu v řádu desetitisíců). Při převodu se zase vystavuju nebezpečí hackerů. Co byste volili vy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? annas, redy, briketka10, gecco, zzzlatokopka před 3244 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
gecco

Odpoveď byla označena jako užitečná

Rozhodně převod – osobně na přepážce banky (pokud se chceš vyhnout hackerům) a nebo nějakou formou elektronického bankovnictví ze zabezpečeného přístroje.
😉
Anebo – v případě opravdu velké hotovosti – kurýrní službu (ale neznám situaci, kdy by se to nebankovní instituci hodilo – platit hotovostí stejně můžeš jen do 270.000,– Kč).

Upravil/a: quentos

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?quentos Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lamalam

Bezhotovostní převod je podle mě bezpečnější. Běhat po městě s pytlem peněz bych neriskovala.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

Jedině převod.
Oni to poznaj,myslím tím zloději.Člověk když nese větší částku, tak aniž by si to uvědomoval – upozorňuje na sebe.
Já peníze u sebe nenosím, taky proč – když všude je možný platit kartou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Desetitisíce považuji za normální částky.
Nenosím tolik běžně u sebe, ale občas ano.
Převod.příkaz je ale stejně praktičtější i jednodušší. Pokud peníze v hotovosti nedostaneš a nepředisponováváš dál.
Pokud je máš na úctě a posíláš na jiný účet, pak preferuji PP.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zzzlatokopka

V řádech desítek tisíc si profík nepočká a amatéra zkopu do krychle. Takže nosím, horší je to s vyšší částkou, kterou zakazuje už zákon:-((

Hekrů se nebojím, bojím se peníze poslat, a pak čekat na plnění. Proto když musím něco vyššího poslat, třeba platbu za nemovitost, vždy využívám služeb notáře.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Kelt

Raději peníze převádím. Mohu to nechat udělat peněžní ústav, dá se to udělat na internetu nebo pomocí platební karty , pomocí chytrého telefonu atd. Snažím se nemít peníze u sebe, člověk o ně může lehko přijít. Na druhé straně mi může kdokoliv sebrat kartu. Ale snad tak zlé to tady není.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek