FlAsh_7

Je dnes 6mpx opravdu hodně málo? Půjdou tyto fotky dát v jednou na fotobanku?

Odpovědi
Edison

Další nesmyslná otázka… Myslíš, že existuje důvod, proč by to nešlo? Pročti si technické podmínky fotobank.

Kepler

Takové rozlišení vůbec není špatné, záleží na tom na jak velké ploše bude zobrazováno. Myslím, že kvalitní fotky se dají udělat už od 4 Mpx. A vůbec nejdůležitější je to, co na těch fotkách je.

mosoj

Dnes jako tehdy. Za technicky kvalitní fotku se považuje fotka s rozlišením 300DPI.
Na toto rozlišení stačí u fotky rozměru 10×15 fotka o datové velikosti 2 Mpix !!!!
U rozměru A4 pak tohoto rozlišení dosáhneš datovou velikostí snímku 8,7 Mpix.
300DPI je na hranici rozlišitelnosti lidského oka.

Klaproth

Každá fotobanka má na snímky své požadavky. Tím začni…

Edison

Mosoj, než napíšeš blábol, tak se kousni do jazyka (prstu). DPI je záležitost zajímavá leda u tisku. Navíc ti nic neříká pojem, jako je pozorovací vzdálenost. Vše je totiž o ÚHLECH. Víš, k čemu je ti 300 DPI třeba u bilboardu? A přesto pořád může stačit 2Mpix fotoaparát. Čili při pořizování fotografií je potřeba pamatovat na účel. Např. s 2mpix nepořídíš, oproti bilboardu, fotografii pro nástěnnou pokojovou tapetu. Přesto na tapetu bude 300 DPI příliš. Další věcí je motiv. U některých nízkým rozlišením zabiješ detail. U jiných motivů ostrost.

Je vidět, že o fotografii víš úplný prd.