dust8

Je dlouhodobě na páteř horší používat u jízdy na kole menší, nebo naopak větší rám, než je třeba?

Odpovědi
da ny

Na páteř je „horší“ každé kolo. Pokud na něm sedí cyklista jako paní radová
(stehna x páteř majíideálně svírat během jízdy pravý úhel. Řidítka vysoko. Během jízdy neohýbat záda.), jako v Postřižinách, není páteř nijak ohrožena.
90% cyklistů v ČR si „huntuje“ při jízdě na kole záda/páteř. Jezdí při „sportovní“
jízdě na nevhodných kolech.
Rozumná cyklistika prospívá kyčlím ne páteři.
https://www.id­nes.cz/onadnes/zdra­vi/cyklistika-prospiva-kyclim-ale-pozor-na-pater.A110407_174­534_zdravi_abr