Je dle Vašeho názoru vhodné začít sexuální život dospívajícího člověka masturbací či rovnou pohlavním stykem?

Nejlepší odpověď
arygnoc

masturbácia umožní poznať pohlavné vzrušenie a vyvrcholenie, ako aj spôsoby, čo najviac človeku vyhovuje.
Na pohlavný život (pohlavný styk) je času stále dosť a mimochodom, prináša i viacej rizík (zdravotných).
Času dosť, nič neutečie. O to väčší zážitok to bude.

Další odpovědi
Kura

Určitě je vhodnější začít masturbací. Tzv. sebepoznávání …

Drap

Vhodné ? Pro každého asi jinak. Záleží co mu vyhovuje a na jeho možnostech. Sexuologové tvrdí že většina lidí začíná masturbací

Bičiště

To je přeci samozřejmé – masturbace předchází pohlavnímu styku. Masturbovat se začíná už v nízkém věku, pohlavní život v 18 – 20 letech, jistě i dříve, ale i později. A co do té doby? Nesáhnout si na to svýma rukama? Vždyť to by bylo proti přirozenosti. K pohlavnímu styku se musí nějak dospět a masturbace k tomu příspívá.